Kosmetyki naturalne, Pielęgnacja twarzy

Olejek rycynowy-miód dla moich rzęs :)

Cześć 🙂
Nie pisałam nic przez ostatnie parę dni, gdyż dopadła mnie choroba i nie byłam w stanie skupić myśli. Już mi trochę lepiej, ale jeszcze nie jestem okazem zdrowia. Zdążyłam przedtem kupić karnet na siłownię do Activa i wyszaleć się na zumbie . Niestety następnego dnia chodziłam zasmarkana po uszy. Dziś skończyło się to lekarzem.

Przechodząc do sedna , dziś troszkę o olejku rycynowym, który chyba zna każda.  Nie będę się rozwodzić o jego wszelakich zastosowaniach , dopóki ich nie przetestuję. Dziś skupię się na rzęsach i włosach.

Pierwszy raz użyłam olejku w zeszłym roku jesienią. Zaczęłam go wtedy stosować do olejowania mojego suchego siana. Nakładałam go na posmarowane oliwą włosy. Nie jest on zbyt przyjemny w użyciu ze względu na konsystencję ,dodatkowo klei się strasznie. Na moje długie włosy mała buteleczka schodziła tak szybko ,że przestałam go używać. Nie widziałam też żadnych efektów, początkowo włosy były miękkie ,ale później żadnej poprawy.Dziś już wiem , że olej sam w sobie nie jest dobrym pomysłem i należy go stosować mieszając z innym.

Natomiast jakiś miesiąc temu wróciłam do niego , aby sprawdzić czy uczyni cud z moimi rzęsami. Nakładałam go razem z vaseliną lub na przemian 🙂 Jakie było moje zaskoczeniu , gdyż już po tygodniu rzęsy stały się o wiele ładniejsze, dłuższe i mocniejsze. Byłam w niebo wzięta! Stosuję go tak nadal. Ponadto , jeżeli zostają mi jakieś resztki makijażu to doskonale go usuwa ,szczególnie pozostałości tuszu. Nakładam go ostrożnie patyczkiem do uszu ,ścierając suchą końcówką nadmiar. Robię to na noc, aby nie pocierać dodatkowo rzęs. Poza tym efekt sklejenia jest niezbyt przyjemny i widzi się trochę jak przez mgłę 🙂

Ogólnie o ile z efektów na włosach średnio jestem zadowolona , ale będę jeszcze próbować tak na rzęsach widzę poprawę. 
Dziś oprócz lekarstw w mojej szafce zamieszkał także olej makadamia ,zobaczymy jak sobie poradzi z włosami i skórą.
Uciekam się relaksować.
Pozdrawiam

Tagi: ,
Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl