Uncategorized

Pędzle do makijażu-rodzaje i do czego ich używać

Cześć!

Bardzo długo zastanawiałam się o czym dziś napisać , ponieważ pomysłów miałam kilka. Ostatecznie zdecydowałam się , że dziś pora na temat który dla mnie samej jest jeszcze tajemnicą. Mianowicie chodzi o pędzle do makijażu. Jest ich wiele więc warto zapoznać się z ich wykonaniem i zastosowaniem.

Pędzle do makijażu wykonywane są zazwyczaj z włosia syntetycznego lub naturalnego.
Włosie naturalne to zazwyczaj włosie kucyka, sobola, kozy, borsuka czy wiewiórki. Niestety choć pędzle te zazwyczaj są niezwykle miłe w dotyku mogą powodować alergię u niektórych osób. Pędzle z naturalnego włosia polecane są do kosmetyków o sypkiej konsystencji, gdyż w przypadku kosmetyków płynnych mogą być znacznie mniej trwałe. Dodatkowo dochodzą do tego względy higieniczne- pędzle takie znacznie trudniej jest dokładnie wyczyścić.

Przy wyrobie pędzli syntetycznych używa się taklonu lub nylonu. Pędzle te są lepszym wyjściem jeśli nakładamy płynne kosmetyki, ponieważ zdecydowanie łatwiej możemy je wyczyścić i nie pochłaniają wilgoci.

Idąc dalej pędzle możemy podzielić na języczkowe , kabuki, typu kulka i flat-top.

Pierwsze z nich- języczkowe mają tak zebrane włosie aby układało się w płaski języczek. Czasami ich zakończenia mogą wydawać się nieco ostre ,ale w  większości przypadków przyjemnie nakładamy nimi kosmetyki. Przydają się one szczególnie w przypadku makijażu oka -nakładania cieni, korektora , podkładu , a czasami nawet pomadki. Ich rączki są zazwyczaj dość długie i cienkie aby nie przysłaniać oka.

Przykłady takich pędzli:

*Pędzel do nakładania bazowego cienia -jest dość szeroki , za jego pomocą możemy nakładać cień na całe oko od linii rzęs do brwi,

*pędzel płasko ścięty, nieco mniejszy od poprzedniego . Jest zazwyczaj sztywny i możemy za jego pomocą doskonale połączyć kolory na oku i uzyskać efekt delikatnego muśnięcia powieki cieniem.

*mały , płasko ścięty nadaje się do robienia makijaży bardziej złożonych, ja osobiście używam go do nakładania drobnej ilości cienia w kącikach oczu oraz na linii po oczami,

*pędzel średniej wielkości, do standardowego makijażu oka , posiada go większość kobiet,
*płasko ścięty nieco bardziej mięsisty pędzel do podkładu.

Tych pędzli możemy wymienić mnóstwo , większość z nich różni się przede wszystkim wielkością.

Pędzle typu flat-top zazwyczaj mają włosie umieszczone w okrągłej skuwce i bywają płasko ścięte.Przydają się jeśli chodzi o nakładanie podkładu, pudru czy korektora oraz do konturowania twarzy. Możemy ich używać do każdego rodzaju kosmetyków.
Pędzel do nakładania pudru, pędzel do podkładu.

Pędzle kabuki najczęściej mają bardzo krótką rączkę i zaokrąglone włosie. Jego dość spora powierzchnia pozwala na aplikację pudrów kolistymi ruchami. Możemy na niego nanieść także niewielkie ilości kosmetyków takich jak róż . Sprawdzają się szczególnie w przypadku kosmetyków mineralnych , które wręcz kochają się sypać na wszystkie strony. Zapewniają dokładny i szybki makijaż .

Kolejne pędzle to te , o których zapomniałam czyli wszelkiego rodzaju skośne. Mamy tutaj do czynienia z pędzlami generalnie płaskimi lecz jednymi zupełnie a innymi trochę bardziej mięsistymi. Przykładami są np.
*pędzel do różu-skośny, stosunkowo płaski, ale i mięsisty . Nadaje się także do nanoszenia brązera oraz rozświetlacza ,

*zupełnie płaski ,skośny pędzel do robienia kresek na oku. Jest bardzo cieniutki i ma długą rączkę,
*skośne pędzle do cieni-idealne dopasowanie do naszej powieki , bardzo dobrze rozprowadza po niej cień.

Pędzle typu kulka to głównie pędzle do rozcierania cieni w miejscach gdzie załamuje się nasza powieka. Twardsze używane głównie do aplikacji ,zaś miękkie do blendowania. Bywają wśród nich także pędzle do rozświetlacza czy różu .
Mają różne wielkości , lecz przeważnie służą do tego samego.

W naszych składzikach występują także szczoteczki do rozdzielania rzęs, nakładania tuszu a także dość twarda szczotka do brwi -możemy nią przyciemnić brwi lub je wymodelować.

Pojawiają się też tak zwane omiotki. Mniejsze wykonane z włosia koziego ,większe z syntetycznego. Mają postać większego lub mniejszego wachlarza. Nadają się do wykończenia makijażu za pomocą bronzera lub różu, pozbycia się zbyt dużej ilości kosmetyku.

Ostatecznie zostają jeszcze bardzo cienkie pędzle , typu eyeliner. Jest ostro zakończony i pozwala na malowanie kresek .

Więcej nie przychodzi mi do głowy.

Pojawia się pytanie jakie pędzle wybrać . Mamy dostępnych wiele zestawów od podstawowych po te najbardziej skomplikowane -profesjonalne. Znane są marki takie jak Hakuro , Real Techniques i oczywiście popularna ostatnimi czasy Zoeva.

 Szczerze mówiąc ja sama na początek zamiast wybrać jakiś zestaw podstawowy zamówiłam pędzle z Allegro -La Femme i jestem z nich zadowolona, Czasami niektóre sprawiają wrażenie zbyt miękkich i ciężko nabrać kosmetyk- głównie chodzi o pędzle do różu i pudru. Poza tym nie dostrzegam żadnych wad ale i tak poluję na te z wyższej półki. Sądzę jednak , że najpierw muszę się nauczyć dobrze używać tych które mam obecnie.

Życzę miłego tygodnia !

Tagi:
Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl