Lifestyle, Pielęgnacja włosów

Zapuśćmy się jesiennie.

Witajcie!

Postanowiłam , choć trochę spóźniona, wziąć udział w akcji Zapuśćmy się jesiennie zorganizowanej przez Włosy na emigracji. Napisałabym ,że akacja polega na pomaganiu włosom w ich wzrastaniu działając różnymi ,wybranymi przez nas metodami. Gdybym poczytała wcześniej już dawno byłabym po pierwszym miesiącu zapuszczania, no cóż. Zaczynam dokładnie od jutra, czyli 28 października. Dlaczego dopiero jutro?  Głównie dlatego , że jestem w trakcie przeprowadzki i dopiero gdy uda mi się wszystko ogarnąć do końca będę w stanie realizować moje postanowienia systematycznie. Będę w niej uczestniczyć do 30 listopada.

Tymczasem pomyślałam że napiszę Wam o stanie moich włosów i postanowieniach związanych z akcją.

Stan włosów.
Aktualnie po mierzeniu od linii nad czołem moje włosy  osiągnęły długość 70, 5 cm.
Natomiast jeśli chodzi o pomiar w kucyku jest to 12 cm jakimś cudem, ale nie wiem czy dobrze mierzę. Może jest to jednak możliwe ,bo moich włosów jest dość sporo .
Jeśli chodzi o ich kondycje są bardzo suche, ale powoli udaje mi się je doprowadzić do trochę lepszego stanu. Nie widać na nich białawych kulek i nie zauważyłam też połamanych końców, ale niedługo na pewno przyda im się małe strzyżenie.

Co planuję robić w najbliższym czasie?
Generalnie postawiłam na pokrzywę ,drożdże i masaże głowy. Drożdże zamierzam pić ,co wieczór w ilości 1/3 kostki o masie 100 g. Jeśli chodzi o pokrzywę zamierzam pić ją w ilościach jednej szklanki naparu dziennie – raczej rano. Masaże głowy będę wykonywać codziennie przed spaniem.

Oprócz tego chcę wprowadzić małą zmianę w mojej diecie ,a mianowicie żadnych chipsów ,czy słonych i ostrych dań.  Jem ich naprawdę bardzo mało ,ale mimo wszystko chciałabym wyeliminować to całkowicie. Suplementuję się też od ponad miesiąca cynkiem w połączeniu z witaminą A, narazie jednak nie zauważyłam większych zmian dlatego będę kontynuować.

Mój z deka krzywy dobierany 🙂 mam trochę problemów z dodawaniem zdjęć ,dlatego wersję rozpuszczoną uzupełnię jutro .

Zapomniałam dodać jeden z przepięknych banerów akcji, klikając na ten umieszczony na pasku mojego bloga, możecie zapoznać się z akcją bardziej dokładnie.

A Wy , bierzecie udział w akcji ? Co robicie by przyspieszyć włosowy wzrost ?

Pozdrawiam!

Tagi:
Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl