Współczesna kobieta- być jak inne.

19:07:00

Kobiety...
 Spotykamy je na każdym kroku, każda z nich jest inna. Często powoduje to między nimi bardzo emocjonujące rozmowy, zażarte kłótnie, tworzy wielkie przyjaźnie lub trwałe niezgody. Znajdziemy pośród nich kochające żony czy matki, szalone studentki, spokojne pracownice małych i większych firm, panie na obcasach co zadzierają nosa, szare myszki co boją się wyjść z cienia oraz wiele innych.


Przyjaźń między kobietami współczesnymi ?

 Często trwała i pełna emocji. Kiedy spotykają się ze sobą dwie przyjaciółki potrafią rozumieć się bez słów. Czasami przekrzykują siebie na wzajem, potrafią zrozumieć kierowane aluzje. Zdarza  się, że wkurzają się na siebie bez powodu, albo śmieją się z niczego. Nie obrażają się na siebie gdy jedna drugiej za dużo powie , co innego gdy coś takiego zrobi facet. Potrafią rozmawiać godzinami i pić kawę i herbatę litrami. Czasami płakać przez cały dzień razem , jakie to życie jest złe i niedobre. Napić się wina i dobrze zabawić.


Istnieją miedzy kobietami również pseudo przyjaźnie , kiedy to spotykając się w większym gronie jedna biegnie do drugiej ,a tamta do trzeciej , żeby powiedzieć czwartej jaka z tej pierwszej jest menda. Najczęściej jest to koniec wspólnie spędzanego czasu ,albo godzą się i zaczyna się wszystko od nowa... cóż.

Gorzej jest kiedy kobieta nie potrafi znaleźć sobie przyjaciół, we wszystkich widzi wrogów i boi się komukolwiek zaufać. Szczególnie tej drugiej kobiecie , która nagle może stać się rywalką! Co gorsza mogłaby wydać wszystkie sekrety, duszone  w sobie od lat.


Miłość ?


Odnoszę czasami wrażenie , że tutaj mamy dwa przypadki. Kobieta , która lubi korzystać z życia. Najlepiej jeśli pozna wielu facetów, każdego wypróbuje , a potem zdecyduje z którym ma najlepsze predyspozycje na męża. Oczywiście dla wielu liczy się pieniądz , a nie miłość -sama jednak wolę myśleć że to grupa jedynie kilku osób...

Istnieją oczywiście kobiety , które kochają na zabój, albo chociaż aż do śmierci. Wierzą w rodzinę i dom oraz szczęśliwe zakończenia.. Najczęściej takie podejście do sprawy to nauka wyniesiona z domu. Jest w nich trochę więcej wrażliwości i umiejętności dostrzegania dobra w innych ludziach. Miłość często uważają za najważniejszą.

Praca...

Podobno istnieje  coś takiego jak równouprawnienie i urlop macierzyński czy możliwość podjęcia każdej pracy , to już dziś nie problem. A jednak... Często kobiety są odrzucane jako nieodporne na stres, nieprzygotowane do danych warunków oraz skreślane ze względu na dzieci. Wydaje się , że coraz rzadziej tak jest. Czy czasem to nie widok w krzywym zwierciadle? Umiejętności czasem mają niewielkie znaczenie.

Lecz kobieta współczesna to kobieta zaradna i potrafi sobie zorganizować biznes i nie daje z siebie zrobić jedynie kury domowej. Myśli ,szuka, rozwija się i stale dąży do celu. Przede wszystkim stara się nie poddawać, więc często ostatecznie pracę znajduje . Choć oczywiście są przypadki , które uważają że ich zadaniem jest leżeć i pachnieć.

Zakupy

Mam takie wrażenie , że kobieta współczesna to często zakupoholiczka. Może to sprawia świat pełen gratisów, przecen i wiecznej nowości.. Ile razy kobieta wychodzi obładowana zakupami i toną niepotrzebnych rzeczy. Kupić 3 płaszcz czy nie kupić?  A może nowe buty ? Właśnie, często robi się z niej maniaczkę pod względem ilości kupionych par. Czy jednak nie ma w tym trochę prawdy ? Szafy przepełnione ubraniami, tony kosmetyków..

Makijaż..

Rzadko spotyka się dziś kobietę bez makijażu. Wręcz przeciwnie kobiety starają się stale ulepszać , jakby nie były na daną chwilę wystarczająco ładne. Można trochę w sobie poprawić,ale w tym wszystkim jest zbyt dużo plastiku  i przesady. Brwi tak bardzo nienaturalne, muszą być podkreślone idealnie, albo usta powiększone 4,5 razy ...

Niektóre panie zaczęły sobie jednak przypominać , że lepiej być naturalną.Chociaż sama lubię makijaż liczę na to  , że niedługo tych bez makijażu będzie więcej.

Muszę być fit
Zdecydowanie , prawie każda kobieta teraz stara się być fit, zdrowo odżywiać i najlepiej jeszcze leczyć ziołami. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Jedna spogląda na drugą i zaraz doszukuje się w niej mankamentów, a najczęściej jednak w sobie. Okazuje się , że choćby ich nie miała to i tak musi wyrobić na siłowni tyle ćwiczeń żeby spalić nieistniejącą oponkę . Wszystko z głową drogie panie! Warto się ruszać ,ale dla zdrowia .. nie zaś , bo koleżanka chodzi na siłownię i zajada sałatę to ja też muszę...


Kobiety nie dostrzegają swojego piękna. Niestety dziś mało która docenia to jaka jest, że nie wygląda jak setka innych. Wciąż stara się dopasować do ogółu. To chyba najgorszy błąd współczesnej kobiety..Wyglądać jak gwiazda, jak ikona, jak inna..PozdrawiamZobacz także

10

 1. Fajne przemyślenia :) W większości się zgadzam. Zwłaszcza z tym dążeniem do ideału, do bycia fit za wszelka cenę i do kobiet, które są mendami :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak fit jest modne , ja tam biegam na ćwiczenia dla przyjemności ;)

   Usuń
 2. ale świetnie to wszystko opisałaś, lepiej bym tego nie ujęła:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe dzięki, ciesze się ze Ci się spodobało ;)

   Usuń
 3. Kobieta współczesna to silna babka i to mi się najbardziej podoba! :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. No właśnie... Czemu tyle kobiet się maluje na co dzień? Przecież mężczyźni i tak uważają, że najładniejsze jesteśmy bez makijażu :-) Znam kilka Pań w wieku ok. 40 lat, które nie malują się codziennie i mają cerę lepszą niż niejedna 20-latka. Nie chodzi o to, żeby maskować niedoskonałości, ale żeby używać naturalnych kosmetyków i zdrowo się odżywiać. Wtedy znikną cienie pod oczami, pryszcze, popękane naczynka i rozszerzone pory... Przy takim dbaniu o skórę zawsze się wygląda na młodszą i atrakcyjną :-D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakby na to nie patrzeć, to trzeba stwierdzić, że ciężka jest rola współczesnej kobiety. Musimy połączyć swoje tradycyjne role (żony, matki, córki, pani domu) z tymi nowoczesnymi, czyli kobieta pracownik, bizneswomen, kobieta ucząca się rozwijająca, ćwicząca, zdrowo jedząca. W każdej roli chcemy wypaść idealnie, co nas na dłuższą metę przytłacza. Może odbijamy sobie to ciśnienie właśnie zakupami, a niepewność siebie idealnym makijażem - maską, która jest maską perfekcj.

  OdpowiedzUsuń
 6. hej zapraszam do zabawy liebster blog i zachęcam do odpowiedzi,
  http://receptakuszczesciu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy post :) Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz cieszy serce, dziękuję ;) Będzie mi miło jeśli zostaniesz też na dłużej. Pamiętaj jednak, to nie miejsce na reklamę Twojego bloga!