Książki

Władca Pierścieni. Czy lubisz zanurzać się w opowieściach Tolkiena ? Mole książkowe 5

Cześć!
Dawno nie było książkowego wpisu i miałam napisać Wam dziś o książce, którą ma  już praktycznie każda kosmetykomaniaczka i wielbicielka RLM. Dlaczego nie będzie?? Na przykład dlatego, że w książkę Ewy nie zdążyłam się jeszcze zatopić moimi kiełkami i jeszcze potrwa zanim to nastąpi. No, a po co Wam taka ocena po okładce, no nie ?

Zabieram Was do magicznego świata  hobbitów. „Hobbit” Bilbo Baggins otwiera nam niechętnie swoje drzwi i nie życzy sobie byśmy wprowadzali do jego życia jakąkolwiek przygodę! Tak , tak  Hobbit przygód nie powinien lubić, a jednak tak czy siak zostaje w nią wplątany i to jeszcze za sprawą czarodzieja i krasnoludów. Bilbo nie będzie zadowolony, ale w końcu porwie go ta przygoda, choć pewnie do końca swoich dni źle będzie wspominał smoka i ogromne pająki. Oczywiście nie można nie wspomnieć o Gollumie, jakiż on przystojny i niebezpieczny! Bilbo po swoich przygodach wpadnie w tarapaty, znajdując pierścień. Tylko czemu jakiś pierścień jest niebezpieczny ?

Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia .Najwyższy czas, aby Bilbo oddał to co mu tak bliskie, walczy ze sobą niemiłosiernie, ale w końcu oddaje pierścień Frodo. Tym razem to on rusza po przygodę wraz z trójką swoich hobbicich przyjaciół  Samwise Gamgee,  Meriadok Brandybuck oraz Pipinem. Nie obeszłoby się bez krasnoludów , czarodzieja Gandalfa i co zaskoczenie elfów. Nie brakuje tej przygodzie zdrad, zawiści , np. zdrady Sarumana- czarodzieja , który postanowił służyć ciemności i Sauronowi. Powoli odkrywają oni historię swoich przodków , której nie będę Wam opisywać bo czuje że byście nie przeżyli ;D W tej części poznajemy piękne lasy elfów, opisy tutaj działają na wyobraźnię. O wiele bardziej podobały mi się moje wyobrażenia na podstawie książki niż filmowe. Dołącza do grupy Legolas oraz Aragorn. Niestety drużyna powstała na początku wyprawy, zostaje rozbita w wyniku drobnych spięć. W tej części ginie Gandalf.

Władca Pierścieni Dwie Wieże .Przygody w tej księdze zaczynają się dość kiepsko. Ginie krasnolud, który chciał odebrać Frodo pierścień i tym samym zmusił go do ucieczki. Dwoje z przyjaciół hobbita zostaje uprowadzonych.Zagłębiamy się coraz bardziej w magiczny świat, poznając upartych i mądrych entów-czyli mówiące drzewa w dużym skrócie. Pojawiają się także waleczni jeźdźcy Rohanu i odnajdują Gandalfa, który wcześniej zginął, ah zawiłe to straszliwie prawda? Szalone drzewa pomagają pokonać zdrajców którzy sprzymierzyli się z Sarumanem.Golum postanowił przyczepić się teraz Froda, więc wpada w pułapkę. Oferuje w zamian swą pomoc w dojściu do krainy ciemnych mocy -Mordoru.Wiadomo jak to Gollum ,zwykłą ściema , próbuje tylko zabrać Frodo pierścień. Cóż biedny Frodo o mało nie pożarty przez gigantycznego pająka, ledwo żywy i zabrany przez wroga w dodatku bez pierścienia, który zabrał mu wiernie towarzyszący mu Sam.

Władca Pierścieni Powrót Króla. Ostatnia część! Wiem , wiem że nie wszyscy w ogóle przejdą przez kilka pierwszych kartek! tutaj to dopiero dzieje, bitwy o twierdze, wyprawa na ścieżkę umarłych-Aragorn wyrusza tam by pogadać z duchami i nakłonić ich do walki. Armia duchów i innych walczy, a następnie wybiera się pod Mordor aby w końcu załatwić sprawę raz a porządnie. Sauron przestaje więc poszukiwać Froda, który w ostatecznie uwalnia się od orków i udaje mu się dotrzeć na Górę zagłady aby zniszczyć pierścień. Wtedy nagle Golum pojawia się nieoczekiwanie i odgryza palec hobbitowi, wpadając do przepaści. Miał chłopak wyczucie czasu bo Froda ogarnęła chęć pozostawienia sobie pierścienia. wszystko wybucha!Sauron staje się rozwianym cieniem ,a hobbiciaków ratują orły! Hurra! Potem to już wiadomo dużo miłości i radości, śluby ,zaręczyny i koronacje i najgorsze na świecie, czyli koniec, Frodo sobie odpływa w siną dal 🙁

To tak w dużym skrócie , w zasadzie to nie powiedziałam prawie nic. Przeczytałabym ponownie tą serię mam nawet nieskończone opowiadania, których ostatecznie nie przeczytałam. Muszę to nadrobić. Wiem, że to nie książką dla każdego.. ja na początku nie byłam do niej przekonana. Momentami ma za dużo zawiłości i opisów, które nie każdemu pasują. Jednak prawie płakałam gdy się skończyła. Nawet grałam w przygodówkę jakiś czas i bardzo chciałam koszulkę z Frodem 😉
Pozdrawiam!

Zdjęcia zapożyczone z internetu

Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl