Lifestyle

Drożdże. Jak pić i czy pić w ogóle?

Cześć!
Wiem, że posty ostatnio pojawiają się rzadko. Na swoje usprawiedliwienie mam jedynie poniższe zdjęcie. Jeszcze chwilę to potrwa, mam nadzieję że bardzo krótką, a potem wrócę z większą siłą! Jeżeli chcecie być na bieżąco zaglądajcie na fp, ta staram się pojawiać w ciągu dnia i wrzucać różne nowości.

Dzisiaj post wyczekiwane przez kilka osób od dawna. Mianowicie kwestia drożdży.

Po co pić drożdże?

Drożdże zawierają witaminy między innymi z grupy B, witaminę H oraz inne witaminy i minerały. Wpływają pozytywnie na cerę, włosy. Mówi się, że dzięki zawartym w nim składnikom przyswajanie żelaza w przypadku anemii jest łatwiejsze, potrafią ograniczyć nasz apetyt na słodycze i mogą pomóc w walce z małą odpornością.

Wiele włosomaniaczek pije drożdże ponieważ dzięki nim wzrost włosów jest nieco szybszy, nie oznacza to jednak że sprawdzi się to u każdej z nas i efekty będą spektakularne.Jak pić drożdże ?

Mój przepis jest dość prosty 1/3 kostki o masie 100g zalewam gotującym się mlekiem. Następnie mieszam do momentu kiedy zanikną jakiekolwiek części- to bardzo ważne, drożdże powinny być całkowicie rozpuszczone! Przykrywam je następnie talerzykiem na co najmniej 15 minut. Sprawdzam czy nie syczą i gdy wystygną piję. Niektórzy są zwolennikami dosypywania cukru, twierdzą że drożdże wtedy lepiej smakują i mają czas sobie popracować. Ja próbowałam raz tej taktyki i jednak zostaję przy klasycznej wersji.

Najlepiej…
Pić przez 3 miesiące z miesięczną przerwą lub przez 3 tygodnie z przerwą tygodniową.

Jakie drożdże wybrać?  

Ja mam swoje ulubione drożdże babuni. Świetnie się rozpuszczają, a ponadto do ich smaku idzie się w miarę szybko przyzwyczaić. Są, hmm, słodkawe? W każdym razie wszystko byle nie drożdże wyborne z Biedronki. Te stanowczo gorzej się rozpuszczają, są jakby cięższe i smakują o wiele gorzej. Początkującym nie polecam!

Czy warto?

W moim przypadku było warto. Piłam drożdże przez dwa miesiące, po czym musiałam je odstawić ze względu na przejście na antybiotyki. Bałam się, że to połączenie może nie być zbyt dobre. Później piłam drożdże równolegle z kubkiem pokrzywy raz dziennie przez miesiąc i zauważyłam przyrost 5 czy 6 cm! W pierwszym przypadku było trochę mniej, ale nadal więcej niż jeden centymetr miesięcznie. Innymi słowy przyspieszyły porost włosów.


Początki bywają trudne


Nie mogę powiedzieć „Tak, drożdże są przepyszne od razu mi zasmakowały i chciałam ich więcej”.Szczerze powiedziawszy zbierało mnie na wymioty. Nie da się tego delikatniej powiedzieć. Pierwsze kubki były okropne, tym bardziej, że kupiłam znienawidzone przeze mnie drożdże Wyborne. Jednak z każdym kubkiem było lepiej, aż w końcu weszło mi to w krwiobieg 🙂 Kiedy wracałam do picia drożdży nie popełniłam już tego błędu i w koszyku wylądowały drożdże babuni. Grupa wsparcia? A owszem na wizażu znalazłam grupę Nie Całkiem Anonimowych Drożdżopijaczek, dzięki czemu łatwiej było mi się mobilizować.

Ponadto nasz organizm może się oczyszczać. Pojawiać się zaczną na buzi wypryski, ale wcale nie muszą. Mogę jedynie powiedzieć, że to stan chwilowy i warto przeczekać ponieważ później cera zrobi się o wiele ładniejsza.

Nic na siłę
Jeżeli czujesz, że nie dasz rady to tego nie rób. Może być też tak że Twój żołądek wcale nie będzie zadowolony z kuracji. Nie dla Ciebie- odpuść! Jest dużo sposobów o wiele mniej „drastycznych”.

Co jeszcze zrobić z drożdżami ?

Maseczkę.Najlepiej drożdże i wyduszona cytryna, tylko taka ilość aby nie zrobiły się za rzadkie. Miksturę mieszamy i nakładamy papkę na buzię. Potem najlepiej je „zrolować” pocierając rękami lub odrywając kawałki z policzków- kiedy już całkiem zastygną.
Jeżeli cytryna może Cię podrażnić, użyj zwykłej wody.

Podsumowując
Nie taki diabeł straszny, ale jeśli nie chcesz go poznawać to nie musisz,, znajdź inne rozwiązanie. Tylko najpierw daj sobie i im szansę-najlepiej minimum 3 dni. Nie spodoba Ci się to rozstaniecie się w zgodzie 🙂

Pozdrawiam

Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl