Kosmetyki kolorowe

Kobo Professional Ideal Volume Mascara

Witajcie

Chciałam dzisiaj podzielić się z Wami przepisem, ale postanowiłam że zrobię to w piątek. Ostatecznie zdecydowałam się napisać recenzje produktu, który mam od niedawna, ale jestem z niego dość zadowolona. Chodzi bowiem o maskarę Idal Volume od Kobo, po którą sięgam dość często w ostatnim czasie.

Maskara Ideal Volume od Kobo znajduje się w srebrnym opakowaniu z czarnymi napisami. To co dla mnie istotne, czyli nie ma przesady-klasycznie i ładnie. Kobo słynie właśnie z takich prostych opakowań z klasą, przynajmniej w moim mniemaniu 😉 Tusz wygodnie się odkręca, nie zacina się i nie używa się siły. Na opakowaniu zostają jednak ślady palców.

Szczoteczka jest prosta, składa się z krótkich igiełek i jest wykonana z jakiegoś plastiku. Łatwo się za jej pomocą nakłada tusz na rzęsy. Konsystencja tuszu jest dość gęsta i szybko zasycha. Jest to jednak tempo pozwalające na odpowiednie poprawki i naniesienie tuszu tak jak chcemy. Cieszy mnie ta konsystencja ponieważ w porównaniu do Feline z Loreala nie upaćkam się cała tuszem kiedy trzepoczę rzęsami tuż po malowaniu. Przy jego nakładaniu na oczach nie zostają grudki, co jest kolejnym plusem. Osobiście nienawidzę efektu posklejanych rzęs, napaćkanych tuszem. Mój tusz musi precyzyjnie rozdzielać i ten to robi.

Nie wyczułam żadnego przykrego czy miłego zapachu stosując tą maskarę.

Tusz nie spowodował u mnie także żadnych podrażnień oczu.

Moja skromna opinia mówi, że jest to bardzo fajny tusz. Świetnie wydłuża rzęsy i tworzy firanki. Efekt jest bardzo delikatny i nie zadowoli każdej osoby. Dla niektórych może wydawać się wręcz niewidoczny, mnie to osobiście cieszy, bo sama widzę że rzęsy są dłuższe i perfekcyjnie rozdzielone, ale wyglądają naturalnie.

 

 

 

 

Jeżeli ktoś oczekuje zwiększenia objętości rzęs, ja nic takiego nie zauważyłam, ale może nie do końca wiem co autor miał na myśli. Chociaż porównując go z kolei z moim ulubionym złotym Lorealem przegrywa z kretesem,  bo ten nie dość że pogrubia i wydłuża to rzęs zawsze wydaje się być więcej. Po całym dniu maskara dość dobrze trzyma się na rzęsach. Efekt pozostaje lekko zmieniony- niestety tusz jakby się z rzęs wykrusza, ale nie jest to bardzo widoczne.
Dałabym mu 4+ i poleciłabym szczególnie tym którzy lubią delikatny i naturalny makijaż oraz długie rzęsy.

Ps. Jadą do mnie rzeczy do rozdania, niestety pędzle nie doszły i spodziewam się że nie dojdą 🙁

Pozdrawiam!

Tagi: ,
Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl