Pielęgnacja włosów

Włos się jeży 3

Witajcie!

Doszłam do wniosku, że te niedziele dla włosów trochę psują mi moje plany co do postów pojawiających się na blogu. Dlatego do końca miesiąca będą pojawiać się w takim wydaniu a później raz na dwa tygodnie zestawienia z dwóch niedziel 😉  Po to by było urozmaicenie !

W ten weekend włosy naprawdę dały mi popalić. Od spodu były splątane jakby ktoś mi gumę wlepił – takie kołtuny. Męczyłam się z rozplątaniem i rozczesaniem ich przed myciem. Swoją drogą nadal mnie ciekawi co jest powodem takiego plątania się aż od skóry głowy. Zauważyłam że na całej długości pojawiły się białe kropki, wiadomo o czym to świadczy nie mniej jednak na całej długości?! To był dla mnie trochę wstrząs, owszem mam pocieniowane włosy, ale one są popękane wzdłuż włosa. Przeważnie je wiąże w dzień, a na noc zawsze. Używam zabezpieczeń i gumek bez metalowych elementów, a jednak. Więc jak widzicie moje włosy wcale nie są takie doskonałe jak się wydają. Czekam cały czas na fryzjera.

Kiedy w końcu doprowadziłam je do ładu umyłam je w letniej wodzie szamponem wzmacniającym z Klorane na bazie chininy i witaminy B. Szampon ładnie oczyścił włosy, choć ma minusy -rzadki i dodatkowo potrzeba trochę więcej go wylać aby zaczął się pienić. W składzie ma SLS, ale ja uważam że przed pielęgnacją włosy powinny być dobrze oczyszczone.Włosy zrobiły się odrobinę szorstkie. Natomiast po zanurzeniu ich w ciepłej wodzie z olejem słonecznikowym, stały sie niesamowicie miłe. Były zawiązane pod czepkiem przez 2 godziny.

Olej zemulgowałam Nivea Repair and target care. Umyłam tą odżywką cała głowę. Na długości, jak zawsze bez skalpu położyłam maskę rokitnikową z Natura Siberica oraz moją ulubioną ziaję z ceramidami. Po pół godziny je spłukałam i zostawiłam do wyschnięcia. Włosy były bardzo miłe do czasu aż nie wyschły. Jednak związanie na noc zawsze daje najlepsze efekty i teraz są potulne i milusie 😉

 

 

Jak Wasz NDW ? :))

Pozdrawiam

edit zapomniałam dodać fot włosów ;D
Tagi:
Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl