Książki

Książkowe mole: Garść pierników, szczypta miłości- Natalia Sońska

Witajcie! 
Od jakiegoś czasu udaje mi się pochłaniać trochę więcej książek i mam kilka zaległych recenzji. Ostatnio czytałam „Garść pierników, szczypta miłości” i wiem, że wielu ta książka kojarzy się z zimowymi nastrojami i poniekąd tak jest. Jednak czytanie wiosną wcale nie sprawiło, że książka ta wydała mi się mniej ciekawa czy nieodpowiednia na ten czas.

 

Główna bohaterka Hanna Bielska nie wierzy w miłość i jej ostatni związek był dość skomplikowany. Nie chciała zobowiązań, a były facet w rezultacie stał się jej szefem i mężem jej szefowej. Hanka długo nie potrafi się przyznać sama przed sobą, że ten związek nie opierał się jedynie na przyjemnościach lecz pokochała mężczyznę. Przypadkowo zostaje uwikłana w sprawy między Markiem-szefem, a Martą- szefową, co później prowadzi do wielu nieoczekiwanych zwrotów akcji. Hanka jednak nie daje się zmanipulować i stawia na swoim.
Hania jest niedoceniana w pracy (czasopiśmie o modzie „Pearl”), tak samo jak jej przyjaciółka Kinga, z którą pracuje. Od lat poprawia teksty swoich kolegów, zamiast pisać artykuły. Jej zdolności i wyróżnienia nie mają wpływu na jej szefową, która po prostu jest jędzą. Wraz z Kingą zamieniają się swoimi zadaniami tuż pod nosem Marty, która odrzucała dotychczasowe propozycje dziewczyn na zrealizowanie zadanego przez nią tematu.

 

Nieoczekiwanie Hania poznaje przystojnego fotografa i bogatego prezesa firmy marketingowej. Każdy z nich widzi coś specjalnego w tej rudowłosej dziewczynie, którą rozpiera energia. Dodatkowo Marek przyczepia się jak rzep psiego ogona i nie daje dziewczynie spokoju.
Nasza bohaterka początkowo Wiktora postrzega przez pryzmat pieniędzy i uznaje za bufona, który szczyci się swą sławą. Z czasem, robi się jej głupio kiedy okazuje się, że źle oceniła mężczyznę. Popełni także wiele wpadek przez to, że patrzy na człowieka i jego otoczenie zamiast z nim porozmawiać. Na szczęście mężczyznę wręcz to rozczula i nie rezygnuje z podbicia jej serca. Fotograf okazuje się za to zaufanym przyjacielem.

 

Życie Hani zmienia się nagle diametralnie, a jej porywczość prawie doprowadziła ja do utraty pracy. Jednak jej złość miała prawo ujść w tym nieodpowiednim momencie. Koniec końców wszystko wychodzi jej na dobre, ale dziewczyna ma wypadek i pamięta wszystko …3 lata wstecz. Czy coś to zmieni?

 

Książkę odebrałam bardzo pozytywnie. Wciągnęła mnie,a  wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji aż momentami powodowało, że człowiek siedział podekscytowany lub śmiał się. Jest wiele wątków pobocznych, o których nie napisałam. Przyjaciółka Hanki jest równie rozrywkowa, jak i sama ona, więc wspólne działania często prowadzą do drobnych afer. W książce jest oczywiście dużo miłości i dużo wybuchowej atmosfery. Z Hanią nie można się nudzić, choć momentami to wszystko co tyczy miłości może wydawać się lekko oklepane. Przede wszystkim książka zwraca uwagę na to, jak łatwo nam jest oceniać ludzi po pozorach i krzywdzić ich przez takie osądy, a czasami nawet siebie.
Bardzo mi się spodobała i myślę, że kiedyś przeczytam ją ponownie,a rzadko to robię 🙂 Wylądowała wśród moich ulubionych na półce, ale pamiętajcie że ja też czasami jestem aferzystką z odrobiną romantyzmu dlatego tak bardzo mi się podobała 😀

Pozdrawiam!

 

Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl