Książki

Książkowe mole: Nicholas Sparks -Wybór

Witajcie !
Trochę mnie tu ostatnio mniej, ale nadchodzi jeden z tych miesięcy w życiu studenta, w którym trzeba trochę mniej czasu poświęcać przyjemnościom i zatopić się w nieco innych książkach niż te które lubię. Dzisiaj trochę Sparksa, a będzie go sporo w najbliższym czasie bo czytam go ostatnio pasjami.

 

Jak wskazuje tytuł czytadła, książka jest o wyborach. Nie jest to jednak jedna z tych ciężkich książek, choć pewnie nie jedna osoba uroni nad nią łzę. Wybory drobne, większe i głównie takie które zadecydują o naszym życiu.

Gabby przeprowadza się do małego miasteczka, w którym podejmuje pracę w szpitalu, jako asystentka medyczna. Decyzję tą podejmuje sprzeciwiając się matce, która ma zgoła inne zasady i wolałaby żeby córka zajmowała się domem, wychowaniem dzieci, a nie pracą. Oczywiście ważny jest też mąż o wysokiej pozycji społecznej i zamożny. Gabby ma na to trochę inny pogląd i choć związała się z „odpowiednią dla niej partią”- Kevinem -już na studiach i chce z nim spędzić resztę życia, to on zdaje się wstrzymywać z tak ważną decyzją. Obok nowego domu Gabby mieszka jej sąsiad Travis, który jest bardzo żywiołowym facetem. Choć pani medyk nie przeszkadzają hałasy i przyjęcia z przyjaciółmi, to jednak rzuca oskarżenia nie na samego Travisa, a  na jego psa. Rzekomo to właśnie pies sąsiada miał przyczynić się do ciąży jej ukochanej rasowej collie. Cóż niestety Gabby się myli, a Travis po raz pierwszy od dawna trochę się zauroczy. Nie umie wytrzymać długo w jednym związku i mimo że jego wiek przekracza 30 lat, to on nie ustatkował się. Jego rodzinę stanowią przyjaciele i ich dzieci, kumple od zawsze.

Travis za wszelką cenę chce poznać sąsiadkę i z czystej życzliwości chce przedstawić jej swoich przyjaciół i siostrę Stephanie. Ta ostatnia zaś, widzi że intencje brata nie są do końca takie, jak on sam je przedstawia. W końcu jednak Gabby zaprzyjaźnia się z weterynarzem. Wieść o  stanowisku pracy młodego przystojniaka wpędza ją nieco w zakłopotanie, kiedy się o tym dowiaduje i stwierdza jak pochopnie postąpiła i oceniła drugiego człowieka. Travis poświęca Gabby każdą wolną chwilę i choć nam pewnie wydałoby się to nie do przyjęcia, młodzi bardzo szybko zmieniają wzajemne uczucia i zakochują się w sobie, w zaledwie tydzień ? Trochę to moim zdaniem przekoloryzowane. Gabby musi ostatecznie dokonać wyboru pomiędzy facetem, którego kocha, a który nie poświęca jej zbyt dużo uwagi, a tym którego pokochała tak szybko. Niestety czasami w życiu tak bywa, że więzimy siebie w naszych wyobrażeniach nie pozwalając pokazać sobie szarej rzeczywistości. Łudzimy się, że inna osoba jest nam bliska i próbujemy za wszelką cenę wmówić sobie, że nie jesteśmy jej obojętne. Toksyny zaczynają nas raz po raz zjadać i wtedy takie historie jak ta wcale nikogo nie zdziwią.

Książka jednak podzielona jest jakby na dwie części. W drugiej z nich Travis w końcu ułożył sobie życie, jednak uległ wypadkowi wraz z żoną, która zapadła w śpiączkę. Cały czas obwinia się za to co się stało i nie potrafi się pogodzić ze stratą. Ostatecznie mimo wszystkiego czego doświadczył staje na nogi, przede wszystkim dla swoich dzieci. W tym wszystkim doskonale wie, że powinien podjąć decyzję, na podstawie tego co kiedyś obiecał żonie. Czy jego wybór będzie słuszny ? Należy on bowiem do tych najcięższych, które sprawią wiele bólu.

Zachęcam do przeczytania tej książki. Bardzo mnie wciągnęła i pochłonęłam ją w trymiga! Nie ma co owijać w bawełnę, to romansidło. Jednak mi w ogóle to nie przeszkadzało, ponieważ fabuła jest dość ciekawa. Mamy tutaj dwa różne charaktery, jeden i drugi równie temperamentne! Książka pokazuje nam tez co to znaczy kochać kogoś naprawdę i ile jesteśmy w stanie poświęcić dla drugiej osoby. Ponadto wskazuje nam, że zawsze powinniśmy w wyborach uwzględniać nas samych i podejmować takie decyzje, które nas nie przerosną albo wprowadzą szczęście do naszego życia. Ważne jest też żebyśmy uwzględnili w tym wszystkim inne osoby jeśli wybory dotyczą ich także.

Niedługo wychodzi film na podstawie książki. Na ekranizacji „Najdłuższej podróży” raczej się zawiodłam, ciekawa jestem, co tym razem 🙂

Jak tam u Was?

Pozdrawiam!

Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl