Pielęgnacja włosów

Włos się jeży

Witajcie!

Na dzień dzisiejszy przygotowałam dla Was bardzo spóźniony i bardzo krótki post. Pora bowiem na podsumowanie ostatnich dwóch tygodni włosowej pielęgnacji.

 

Pierwszy z dwóch włosowych weekendów miał być poświęcony wypróbowaniu dwóch chwalonych ostatnio produktów marki L’Biotica. Wybrałam dla siebie żółtą serię szampon Every Day Repair Shampoo i Repair Express Mask. Bardzo zaciekawiły mnie opinie, a moje włosy niekoniecznie lubią się z produktami tej marki. Głównie dlatego, że niektóre składniki występują w nich w formie hydrolizowanej.

Na początek umyłam włoski szamponem właśnie z L’Biotici a potem delikatniejszy szamponem z granatem od Yves Rocher. Głównym powodem było plątanie się włosów przy skórze głowy i na całej długości. Potem nałożyłam standardowo olej na mniej więcej pół godziny i zemulgowałam go Nivea long repair. Po czym nałożyłam maskę, niestety moje włosy jakoś jej nie polubiły i musiałam dosać nieco nafty kosmetycznej i maski z ziaji. Efekt był raczej średni i męczyłam się z rozczesywaniem.

Tym razem głowę umyłam samym szamponem z L’Biotici i o dziwo nie było już tak źle jak poprzednio. Nałożyłam na włosy olej winogronowy, po czym zemulgowałam go Nivea long repair i położyłam na włosy jedynie maskę Express Repair.  Pojawiło się miłe zaskoczenie. Jednak włosy po dniu robią się oklapnięte i ogólnie wydaje się ich jakoś mniej. Musiałam  użyć odżywki w sprayu, aby rozczesać włosy po umyciu. Odkryłam ostatnio również nowy olejek który już bardzo polubiłam mianowicie L’oreal magiczna moc olejków wersja fioletowa.  Polecam,pięknie pachnie i całkiem ładnie sprawdza się na włosach.

Jak Wasze postępy w dbaniu o włosy? Może któraś poleci dobrą odżywkę nawilżającą ?

Pozdrawiam!

Tagi:
Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl