Lifestyle

„Nie porzucaj!”- akcja Fundacji Sarigato i Karmimy Psiaki

Cześć!

Tym razem sama nazwa posta wskazuje na to, że poruszać będę zgoła inny temat niż zwykle. Proszę jednak, żebyście go przeczytali i udostępnili jeśli możecie. Dawno temu pisałam o stronie Karmimy Psiaki, dzięki której każdy z nas może pomóc psom umieszczonym w schroniskach. Wczoraj dostałam maila od wolontariuszki Pauliny, która poprosiła mnie o pomoc w akcji „Nie porzucaj”. Zanim jednak przejdziemy do meritum dodam co nieco od siebie.
                                        
Każdy z nas ma przyjaciela, na którym zawsze może polegać, niezależnie od sytuacji. Na tym właśnie polega prawdziwa przyjaźń. Czy zatem gdy przyjaciel wpada w kłopoty zostawiamy go samego? Czy kiedy dzieje mu się krzywda nie stajemy w jego obronie? Jeśli zaś potrzebuje pomocy to my odwracamy się do niego plecami i odchodzimy? Człowiek, który jest odpowiedzialny i szczery wobec drugiej osoby tak nie postępuje. Możecie powiedzieć, że to złe porównanie, ale prawie każdy z nas zna powiedzenie „pies najlepszym przyjacielem człowieka”. W zasadzie nie jest istotne czy to pies, kot, królik, jeż czy nawet najmniejsze zwierzę. Jeśli przygarniamy je do domu staje się naszym małym przyjacielem i od tego momentu stajemy się za nie odpowiedzialni. Dodatkowo, choć wielu powie, że zwierze nic nie rozumie i nic nie czuje to właśnie nam ufa, bo my okazaliśmy mu dobro.
Pewien mądry człowiek napisał w dobrze wszystkim znanej książce „Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.”

Źródło:https://wspieram.to/nieporzucajObecnie bardzo dużo osób traktuje zwierzęta jak zabawki. Kupują psa jako prezenty, szukają pocieszenia na chwilę i kiedy tylko się znudzą najłatwiej się go pozbyć. Są i tacy, którzy krzywdzą zwierzęta w dużo gorszy sposób. Największy problem zwierze stanowi, gdy chcą gdzieś wyjechać na wakacje. Czy najlepiej wtedy wyrzucić psa w lesie, zamiast poprosić kogoś o opiekę podczas naszej nieobecności ? Może podczas szybkiego spaceru przed wyjazdem zostawić przywiązane do ławki lub drzewa w parku?  Z przyjacielem też byśmy tak zrobili? 
Źródło:https://wspieram.to/nieporzucaj

 

Fundacja Sarigato oraz Karmimy Psiaki zorganizowali akcję „Nie porzucaj” po to byśmy uświadomili sobie, że coraz więcej czworonogów trafia do schronisk, a najwięcej w okresie wakacji letnich. Prowadzą zbiórkę, by stworzyć portal pomagający właścicielom psów oraz innych zwierząt odnaleźć informacje o tym gdzie mogą zostawić pupila w czasie wakacji. Wynik badań pokazał, że to niewiedza ludzi przyczynia się do takiego stanu rzeczy. Portal poświęcony będzie także edukacji i ma na celu przeciwdziałanie porzucaniu. Stworzenie takiej bazy jest jednak kosztowne. Pomagając w zbiórce pomożesz czworonogom. 
 
Uważam, że sesja zdjęciowa promująca kampanię z udziałem gwiazd jest nieco drastyczna. Niestety często trudno dotrzeć do wielu osób w łagodniejszy sposób. Wrażliwcu-nie oglądaj!
Akcję możecie wesprzeć na www.wspieram.to/nieporzucaj. Tam też znajdziecie więcej informacji. 

Napisałam dziś Wam o tym, bo sama posiadam czworonogi. Prawie każdy mój pies pochodził ze schroniska, mój mruczacy rudzielec też jest przygarnięty. Nigdy nie przeszło mi przez myśl zostawić którekolwiek z nich, bo muszę wyjechać czy chcę się zrelaksować. Jeśli się chce zawsze znajdzie się rozwiązanie.


Zwierzęta czują, mimo że myślisz inaczej. Pamiętaj o tym zanim zdecydujesz się pozbyć się problemu, bo tak jest najłatwiej. 


Pozdrawiam Was serdecznie!

 

Tagi:
Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl