Uncategorized

Włos się jeży!

Witajcie!

Wakacje studenckie szybko minęły i chcąc nie chcąc znajduję się u schyłku września. Ostatnie dni wolnego spędzam na odnowie mebli i muszę przyznać, że bardzo mnie to wciągnęło. Co do włosów w nieco się uspokoiły, choć nadal towarzyszy mi puszenie. Mam nadzieję, że po powrocie do akademika ten stan w końcu odejdzie w zapomnienie. Tymczasem pora podsumować poprzednie tygodnie pielęgnacji.Niedziela 18 września 2016

Pielęgnacja tego dnia była karygodna. Olej z brzozy Cien Nature wtarłam na 10-15 minut przed myciem, po czym umyłam włosy dwukrotnie szamponem Gliss Kur Million Gloss zawierającym silniejsze detergenty. Na chwilę obecną nie używam delikatniejszego szamponu, ponieważ włosy po nim były nieprzyjemne mimo użycia odżywki, a często nawet tłuste. Po wypłukaniu szamponu wmasowałam mieszankę masek Kallos Omega i 7 Sił Babuszki Agafii. Spłukałam po kilku minutach. Czuprynę jak zwykle wytarłam w bawełnianą koszulkę i zawinęłam w turban z mikrofibry. Zanim pozostawiłam je same sobie, spryskałam całość odżywką b/s Revlon Equave i rozczesałam. Po wyschnięciu użyłam olejku Farouk Tea Tree. Włosy były ładnie wygładzone, a w poniedziałek po podcięciu całkiem straciły na objętości. Niestety nie mam zdjęć.

Sobota 24 września 2016

Włosy naolejowałam dwie godziny przed myciem również za pomocą olejku z brzozy Cien Nature. Zauważyłam, że moje kłaczki nie potrzebują go dużo i ma na nie dobry wpływ. Do oczyszczania zastosowałam Revlon Equave i odzywkę Nivea Long Repair. Nałożyłam na długość mieszankę Kallos Omega i 7 sił Babuszki Agafii, po czym dokładnie wypłukałam kosmyki letnią wodą. Po odciśnięciu nadmiaru cieczy i wytarciu w koszulkę, spryskałam je odżywką b/s Revlona. Rozczesałam splątane kudełki drewnianym grzebieniem od TBS i wysuszyłam na nawiewie Termal Protect, ponieważ całkiem chłodny nawiew to męka. Nie wtarłam żadnego olejku zabezpieczającego, dlatego bardzo się elektryzowały i były nieco bardziej spuszone niż zwykle.

Poza felernym krzywym podcięciem przez fryzjerkę moje włosy mają się całkiem dobrze. Jak Wasze włosy? Niedziele włosowe udane? 

Pozdrawiam!

 

Tagi:
Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl