Pielęgnacja włosów

Włos się jeży!

Witajcie!

Znów post pojawia się bardzo późno, ale ciężko mi się ostatnimi czasy zabrać do czegokolwiek. Pogoda nie dopisała, a światło w ciągu dnia było tak kiepskie, że zdjęcia wołają o pomstę do nieba. Zdałam sobie dzisiaj sprawę, że powoli zbliżamy się do małej włosowej rocznicy, a mianowicie niebawem minie rok odkąd nie farbuję moich włosów. Do tego tematu jeszcze wrócimy, a póki co pora na podsumowanie ostatnich dwóch włosowych niedziel.

Niedziela 9 października 2016 


Postanowiłam, że moje włosy potrzebują szczególnych pieszczot, toteż trzymałam na głowie przez prawie dwie godziny mieszankę olei z pestek winogron oraz brzozowego Cien Nature. Zmieszane oleje wlałam do miski z ciepłą wodą i zanurzyłam w niej włosy na chwile po czym zawinęłam w turban z mikrofibry. Włosy umyłam następnie za pomocą mojego nowego szamponu z Alfaparf Milano, które moje włosy bardzo polubiły. Szampon nie należy ani do zbyt silnych, ani też do delikatnych, ale dobrze oczyszcza włosy i są po nim lejące. Drugie mycie było za pomocą odżywki Nivea, ale nie nałożyłam jej na skórę głowy a jedynie na długość. Po spłukaniu pozostawiłam na nich Kallos Bluberry z domieszką tołpy z czarnym owsem (niebawem pojawi się recenzja tego cudaka). Po wyschnięciu końcówki zabezpieczyłam za pomocą olejku Chi Tea Tree. 

Niedziela 16 października 2016 

Na 15 minut przed myciem wtarłam we włosy olejek z brzozy. Potem włosy umyłam Alfaparf Milano połączony z cukrem. Ponieważ nic nie słodzę pożyczyłam co nieco cukru od przyjaciółki, ale był niestety bardzo drobny i momentalnie rozpuścił się w szamponie. Peeling skóry głowy skończył się niepowodzeniem. Na 2 minuty nałożyłam na włosy odżywkę Nivea Long Repair, a po spłukaniu połączyłam co nieco tołpy czarny owies z balsamem aloesowym od EcoLab. Kiedy włosy wyschły wtarłam w nie olejek Loreal Elseve Magiczna Moc Olejków. 

Jak Wasze włosowe niedziele ? 

Pozdrawiam! 


Tagi:
Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl