Książki

Książkowe mole. Nicholas Sparks „Pamiętnik”

Witajcie!
Wiem, późna już godzina, ale niestety dzisiaj część wieczoru mi gdzieś uciekła. Nie wybaczyłabym sobie jednak kolejnego nienapisanego tekstu. Tym bardziej, że powoli czuję się coraz lepiej, a książkowe mole nie mogą czekać. O czym dzisiaj? Znowu będzie romantycznie.

Ona– piękna, z dobrego domu, żyje chwilą, ogląda się za facetami swojego pokroju. Ma dusze artystki, maluje piękne obrazy, ale nie to przewidzieli dla niej rodzice.
On-zwykły chłopak, niezbyt zamożny, mieszka z ojcem, zarabia sam na siebie, dobrze żyje z ludźmi i kiedy pierwszy raz ją widzi, od razu skrada jego serce. Ona go zbywa, on się nie poddaje, aż ostatecznie całe lato spędzają w swoim towarzystwie. Ot, taka banalna historia. Każdy to mógł napisać.
Lato się kończy, miłość też, choć wcale nie tak miało być. Rozstają się pod presją czasu, ludzi, młodych lat. On, choć idzie dalej, to cały czas powraca myślami do niej, Wciąż pisze listy, na które nigdy nie dostaje odpowiedzi. Wkrótce po tym pojawia się przypadkiem na ulicy jej miasta, mija od ostatniego spotkania kilka lat. Wtedy Allie swoje serce zdążyła ofiarować innemu, tylko widząc Noah na ulicy stare rany znów się otwierają i wyrusza w podróż do przeszłość. Dzięki tej podróży wszystko się zmienia.
Cała ta historia to tylko pamiętnik.Zapisane na kartach czasu wydarzenia, z którymi starszy pan dzieli się co wieczór z kobietą, która już nic nie pamięta. Zagubiona w innej rzeczywistości, boi się ludzi, lekarzy i nie ma własnych wspomnień. Ten starszy mężczyzna wciąż liczy, że może ona sobie o nim przypomni. Tylko pamiętnik, czy aż pamiętnik?
Fabuła książki wciąga, w żaden sposób nieoklepana. Czasami siedzi się z nią w rękach i zastanawia, dlaczego tak szybko się skończyła. Chciałoby się trochę więcej, drobny niedosyt. Lekka, pisana prostym językiem i dająca wiele do myślenia. Myślę, że większość z Was zna tą wzruszającą historię, miłości jaką dziś spotyka się bardzo rzadko. Nie można tu mówić o ckliwości, choć niektórzy nie lubią takich opowiadań. „Pamiętnik” doczekał się ekranizacji i można oglądać go wielokrotnie. Książka należy do moich ulubionych.
Znacie? Lubicie? 
Pozdrawiam! 
Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl