Książkowe mole. Nicholas Sparks "Pamiętnik"

00:30:00

Witajcie!
Wiem, późna już godzina, ale niestety dzisiaj część wieczoru mi gdzieś uciekła. Nie wybaczyłabym sobie jednak kolejnego nienapisanego tekstu. Tym bardziej, że powoli czuję się coraz lepiej, a książkowe mole nie mogą czekać. O czym dzisiaj? Znowu będzie romantycznie.


Ona- piękna, z dobrego domu, żyje chwilą, ogląda się za facetami swojego pokroju. Ma dusze artystki, maluje piękne obrazy, ale nie to przewidzieli dla niej rodzice. 
On-zwykły chłopak, niezbyt zamożny, mieszka z ojcem, zarabia sam na siebie, dobrze żyje z ludźmi i kiedy pierwszy raz ją widzi, od razu skrada jego serce. Ona go zbywa, on się nie poddaje, aż ostatecznie całe lato spędzają w swoim towarzystwie. Ot, taka banalna historia. Każdy to mógł napisać. 

Lato się kończy, miłość też, choć wcale nie tak miało być. Rozstają się pod presją czasu, ludzi, młodych lat. On, choć idzie dalej, to cały czas powraca myślami do niej, Wciąż pisze listy, na które nigdy nie dostaje odpowiedzi. Wkrótce po tym pojawia się przypadkiem na ulicy jej miasta, mija od ostatniego spotkania kilka lat. Wtedy Allie swoje serce zdążyła ofiarować innemu, tylko widząc Noah na ulicy stare rany znów się otwierają i wyrusza w podróż do przeszłość. Dzięki tej podróży wszystko się zmienia.

Cała ta historia to tylko pamiętnik.Zapisane na kartach czasu wydarzenia, z którymi starszy pan dzieli się co wieczór z kobietą, która już nic nie pamięta. Zagubiona w innej rzeczywistości, boi się ludzi, lekarzy i nie ma własnych wspomnień. Ten starszy mężczyzna wciąż liczy, że może ona sobie o nim przypomni. Tylko pamiętnik, czy aż pamiętnik? 

Fabuła książki wciąga, w żaden sposób nieoklepana. Czasami siedzi się z nią w rękach i zastanawia, dlaczego tak szybko się skończyła. Chciałoby się trochę więcej, drobny niedosyt. Lekka, pisana prostym językiem i dająca wiele do myślenia. Myślę, że większość z Was zna tą wzruszającą historię, miłości jaką dziś spotyka się bardzo rzadko. Nie można tu mówić o ckliwości, choć niektórzy nie lubią takich opowiadań. "Pamiętnik" doczekał się ekranizacji i można oglądać go wielokrotnie. Książka należy do moich ulubionych. 

Znacie? Lubicie? 

Pozdrawiam! 

Zobacz także

14

 1. Znam i uwielbiam! Jedna z moich ulubionych pozycji książkowych i filmowych ! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Wpadłam przypadkiem na twojego bloga i jest świetny! Strasznie mi się tu spodobało. Bardzo ciekawie piszesz , wygląd bloga jest estetyczny. Na pewno muszę wpadać tu częściej :)
  Pozdrawiam,
  Youboost.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele lat temu oglądałam film i czytałam książkę - piękna historia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki nie czytałam, natomiast film oglądałam kilka razy. Bardzo wzruszający :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tą książkę, jak i wszystkie Nicholasa Sparksa, są fantastyczne!

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno spodobałaby mi się ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Znam jedynie ekranizację i była to piękna opowieść, choć przyznaję, ze nie często mam ochotę na takie wzruszające, czy "ckliwe" opowieści ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam jeszcze, ale mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Film ogladalam juz chyba milion razy i calky czas tak samo sie wzruszam, wiec pewnie z ksiazka byloby podobnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam książkę i oglądałam film. Jestem jak najbardziej na tak :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam książkę i oglądałam ekranizację. Piękna historia:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Książki nie czytałam, ale film widziałam kilka razy. Piękna historia, muszę nadrobić lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie jestem największą fanką romansów ale jest kilkaaa które są ważną częścią mojego życia :) Pamiętnik jest właśnie jedną z taką książek - uwielbiam ją :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz cieszy serce, dziękuję ;) Będzie mi miło jeśli zostaniesz też na dłużej. Pamiętaj jednak, to nie miejsce na reklamę Twojego bloga!