Instabook - Instagram zamknięty w książce

10:26:00

Witajcie !

Kiedy zaczynałam prowadzić tego bloga nie przywiązywałam większej uwagi do jakości i poziomu zdjęć. Podobnie było z Instagramem, zazwyczaj pojawiały się na nim pełne szumów, niedopracowane zdjęcia z telefonu. Z czasem zaczęłam poświęcać fotografii więcej czasu i pokochałam to całkowicie. Nigdy bym jednak nie pomyślała, że migawki z mojego Instagrama zostaną wydane w formie książki. Byłam zaskoczona i uradowana taką propozycją. Zgodziłam się jednak i oto mam moją pasję i wspomnienia zamknięte w uroczym albumie.
Piękny i kolorowy Instabook , ze zdjęciami z instagrama

Instabook zaprojektowałam sama i taką możliwość ma każdy. Dodatkowo projektowanie jest niezwykle proste i przyjemne. Czuje się wtedy niezwykłą radość, niczym autor wydający swoją pierwszą książkę czy fotograf, którego zdjęcia pojawiły się po raz pierwszy w czasopiśmie. Możecie uznać, że nieco przesadzam, ale świadomość tworzenia czegoś własnego daje wiele radości. 
Jak stworzyć Instabook ?


Jak dokładnie powstał mój Instabook ?

Pierwszym krokiem było przejście do serwisu Printu, gdzie po wejściu w zakładkę Instabook, kliknięciu "Zrób Instabook" i wyborze preferowanej wersji albumu przeniosłam się w krainę twórczości i kreatywności. Trwało to oczywiście chwilkę, ponieważ edytor musi załadować wszystkie ustawienia. Po otworzeniu się okna musiałam zalogować się na swój Instagram, skąd zostały pobrane zdjęcia wykorzystywane przy tworzeniu albumu. 
Zdjęcia z Instagrama w jednej książce, teraz to możliwe. Instabook

W górnym pasku menu widnieją opcje, które pozwalają zapisać nasz projekt, cofnąć, ponowić wprowadzone zmiany czy też zacząć zupełnie odnowa. Nieco niżej widać numery kolejnych stron albumu, można je zapełniać w dowolnej kolejności. Fotografie na każdej z kart mogą być ułożone na jeden z 16 sposobów - od jednego zdjęcia na stronie po kilkanaście. Istnieje także możliwość dodawania krótkich opisów lub dodatkowych stron, a od niedawna także zdjęć z innych źródeł niż Instagram. 

Kiedy już mamy pewność, że nasz projekt jest w pełni dopracowany przechodzimy do zakładki "Zamów", gdzie należy potwierdzić swój wybór i wpisać niezbędne dane. Książeczka wydawana jest na matowym papierze, w oprawie którą wybraliśmy na samym początku - miękkiej, twardej albo kartonowej. 
Instabook to album zamykający w sobei wszystie Twoje Insta zdjęcia

Piękne, małe i dobre na prezent 

Instabook zaskoczył mnie przede wszystkim jakością wydruku, która jest niezwykle dobra. Piękne kolory i widoczność nawet małych szczegółów to bardzo duża zaleta. Album jest niewielkich wymiarów i nie zajmuje wiele miejsca na półce. Za to wnętrze zachwyca nie tylko jakością zdjęć, ale i perfekcyjnym wykonaniem. Zamknięcie wspomnień w takiej książeczce to doskonały pomysł, powstaje piękna pamiątka po którą zawsze możemy sięgnąć. Warto sprawić taki prezent komuś bliskiemu czy to przyjaciółce, czy też rodzicom pod choinkę lub w ramach Mikołajek. 

Jestem zachwycona tą książeczką i może za jakiś czas zamówię kolejną. Kto wie czy nie niebawem, w końcu zbliżają się święta! 

Przypominam też, że możecie mieć swój Instabook 15 % taniej, wystarczy że wejdziecie tutaj klik  :) oraz o trwającym rozdaniu! Czasu coraz mniej, a osób zbyt mało by mogło się odbyć - nikt nie chce prezentu pod choinkę ? 

Pozdrawiam Was serdecznie!

Zobacz także

15

 1. Bardzo podobają mi się te instabooki, może sprawię sobie taki w niedalekim czasie. Zdjęcia, które są w twoim są genialne. Widać, że kochasz robić zdjęcia ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny ! <3 Mam też swój, cudo <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę o tym pomyśleć - czasem przewijam swojego instagrama, żeby wrócić do tych fajnych momentów. W formie książki to będzie przyjemniejsze. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja odkąd pamiętam zawsze lubiłam robić zdjęcia ; ) a taka ksiązka foto jest całkiem fajną pamiątką ; )

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny pomysł dla osób, które mają piękne zdjęcia i uchwycone wspaniałe chwile, które można zamknąć w pamiątkowym albumie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Robisz piękne zdjęcia i Twój instabook jest tego dowodem ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. piękne zdjęcia to piękny Instabook :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładny! Rzeczywiście jest to idealny pomysł na prezent! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oglądam te wszystkie Wasze książki, coś cudownego!

  OdpowiedzUsuń
 10. faktycznie dużo tych Instabooków ale są wprost idealne na uwiecznieniem najfajniejszych momentów z Instagrama

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedyś już Ci pisałam, że robisz piękne zdjęcia, więc nic dziwnego, że i Twój Instabook jest piękny :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Robisz naprawdę piękne, klimatyczne zdjęcia <3 Bardzo mi się Twój album podoba ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję, miło usłyszeć to od osoby, której zdjęcia powalają na kolana ;)

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz cieszy serce, dziękuję ;) Będzie mi miło jeśli zostaniesz też na dłużej. Pamiętaj jednak, to nie miejsce na reklamę Twojego bloga!