Uncategorized

Natalia Sońska – Obudź się Kopciuszku

Witajcie!

Święta minęły w szybkim tempie i już za chwilę powitamy Nowy Rok. Zanim to jednak nastąpi jeszcze można wpuścić do życia co nieco lenistwa i sięgnąć po lekką książkę. Przedstawię Wam zatem moją propozycję, idealną na zimowe wieczory.

W życiu mają miejsce przeróżne sytuacje, których byśmy się nie spodziewali lub nie chcieli doświadczyć. Zamiast spróbować rozwiązać problem, wyrzucić z siebie dręczące nas myśli postanawiamy zrobić wszystko by zapomnieć i nie myśleć. Tak też robi główna bohaterka „Obudź się Kopciuszku”. Alicja rzuca się w wir pracy i nie czerpie radości z życia. Stara się wymazać z pamięci najgorsze wspomnienia i wszelkie uczucia, jakimi darzyła osoby, które ją bardzo zraniły. Przez to wszystko nie dopuszcza do siebie nowych ludzi, ani też nie pozwala by przyjaciele byli w pełni obecni w jej życiu. Święta, Sylwester są dla niej czasem pracy i nigdy nie myśli o urlopie. Choć lekarka jest mistrzem w swoim fachu, zapomina w tym wszystkim o sobie i swoim zdrowiu.

Obudź się Kopciuszku Sońska

Upór jej przyjaciół sprawia, że Alicja wyrusza z nimi do Zakopanego by spędzić tam Sylwestra. Los się do niej uśmiecha i stawia na jej drodze Michała, który mógłby wnieść do jej życia trochę szczęścia. Pani doktor zamiast przyjąć to, ucieka w popłochu bojąc się że to tylko sen. Ucieczka ta ma swoją cenę i Ala chora na zapalenie płuc trafia na długi urlop. Ponieważ jest pracoholikiem nie potrafi znaleźć sobie miejsca. Rozpoczyna remont mieszkania i wyprowadza się do przyjaciela. Wciąż rozmyśla o poznanym w sylwestrową noc przystojnym górskim ratowniku, ale nie próbuje wyjść szczęściu na przeciw.

polska literatura romantyczna

Zmobilizowana przez przyjaciół Alicja ponownie wyjeżdża do Zakopanego tym razem na urlop. Po raz kolejny spotyka Michała i z dnia na dzień coraz bardziej się angażuje. Kiedy odkrywa, że się w nim zakochała ponownie ucieka do obowiązków nie pozostawiając po sobie śladu. Pech chciał, że Michał ponownie pojawia się w jej życiu, ale zanim wyzna mu dlaczego wciąż nie pozwala mu zostać na dłużej sprawy co nieco się skomplikują. Ponownie młoda para zachłysnęła się szczęściem, które nie trwa długo. Nasz tytułowy Kopciuszek ucieka po raz kolejny by obudzić się w odpowiednim momencie, nałożyć swe zgubione buty i być w stanie zaakceptować szczęście.

ciekawa polska książka Natalia Sońska

Historia ta choć pełna miłości, to wiele w niej też bólu, rozpaczy i bezsilności. Świat zamknięty na tych kartkach jest poniekąd odbiciem fragmentów z życia każdego z nas. Czasami pewne rany pogłębiamy sami, obawiając się podobnych sytuacji, spotkania ludzi na których moglibyśmy się zawieść. Nie potrafimy zaufać sobie czy innym oraz pogodzić się z tym, że los się do nas uśmiecha. Przeszłość ciągnie się za nami i nie chcemy zamknąć za sobą drzwi, które do niej prowadzą. Alicja nie potrafiła też przebaczyć ludziom, którzy ją skrzywdzili, choć byli jej dawniej bardzo bliscy. Przebaczenie nie jest łatwe, ale czasami stanowi klucz do tego by żyć dalej i w zgodzie ze samym sobą. W opowieści tej odnajdziemy też dobro ludzi, wsparcie, przyjaźń i mnóstwo pozytywnych emocji. Przywraca ona wiarę w to, że jeśli tylko chcemy wszystko może być dobrze. Poza tym bardzo chciałabym pojechać do Zakopanego po jej przeczytaniu, bo jeszcze nigdy nie byłam w górach zimą i marzy mi się zobaczyć te wszystkie krajobrazy – szczególnie z powodu braku śniegu tej zimy w moich rejonach.

Książkę tą przeczytam jeszcze nie raz. Autorka znów zabrała mnie w piękną podróż i czekam z niecierpliwością na kolejne czytadło. Polecam przeczytać to każdemu, kto ucieka przed życiem jak Kopciuszek i w serce ma wbitą drzazgę, której nie chce bądź boi się wyrwać. 

Pozdrawiam ciepło!

 

 

Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl