Uncategorized

Pierniczki pachną z dala…

Cześć !

Uwielbiam piec w święta. Co roku na stole pojawia się mój Stolen i makowiec na kruszonce, czasami też babka świąteczna. Każde z tych ciast zrobię Wam bez problemu, ale do pierniczków miłością nie pajam. Robiłam je raz, po czym się zniechęciłam. Wyszły tak twarde, że szło sobie na nich połamać zęby. Potem się dowiedziałam, że ciacha muszą swoje odleżeć żeby być dobre do zjedzenia.
Ponieważ podjęłam świąteczne wyzwanie Blogmas 2016, postanowiłam wziąć się w garść i podołać. Specjalnie dla Was pierniczkowy post.

Jak powszechnie wiadomo, wypieki tworzy się z miłością i radością. Trzeba w pełni zaangażować się w takie pieczenie, bo złość przyniesie odwrotny skutek i zamiast pysznych ciasteczek otrzymamy coś co nikomu smakować nie będzie.

Z czeluści naszych szaf wyciągamy następujące składniki:
1. mąkę w ilości szklanek dwóch oraz odstawioną na zaś na boku by podsypywać ciasto w kolejnym pieczenia kroku
2. cukru pudru szklanki pół, by słodkości każdy czuł
3. dwie łyżeczki korzennej przyprawy, co w nosie zawierci i doda barwy
4. jajko w celu zlepieniu składników
5. drożdży 25 gram, by pulchne ciasteczka wyszły nam
6. miodu czubatą łyżkę też, bo czym pierniczek bez miodu jest
7. masła trochę przyda się , 60 gram wystarczające jest
8. a dodatkowo by ciasto spulchnić, 2 łyżeczki sody trzeba dorzucić

Suche składniki razem wrzucamy, miód z masłem szybko rozpuszczamy. Do rondla z płynnym złotem należy dodać drożdże potem. Wymieszać szybko trzema ruchami i wrzucić do mąki razem z jajkami. Ugniatać ciasto w miarę dokładnie, by gładkie było przed wałkowaniem. Chwycić za wałek lecz nie bić lubego, tylko co sił cienki placek zrobić z ciasta pachnącego. Najlepiej bliżej czterech minimetrów, aby pierniczki nam się nie spiekły. Wycinać ładne i zgrabne wzorki, nie żałować białka z wierzchu. Wrzucić do rozgrzanej maszyny (190 stopni) i piec 1/6 godziny (10 minut) . Wuala pierniczki gotowe, choć można ozdobić je by były kolorowe.

Jak Wasze wypieki?
Pozdrawiam!

Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl