Pielęgnacja twarzy

Pharmaceris – żel punktowy na miejscowe zmiany mikrozapalne – seria T kontra trądzik

Witajcie!
Nie da się ukryć, że choć nie jestem już nastolatką to wciąż mam problemy z trądzikiem i wysypami nieprzyjaciół. Pojawiają się to tu, to tam i bolą okropnie. Przeszłam różne badania i stosowałam wiele specyfików, ale niestety nic nie pomaga zwalczyć problemu raz na zawsze. Seria Pharmaceris T nie jest mi obca, ponieważ długi czas stosowałam krem z kwasem migdałowym o stężeniu 5 i 10 %. Niestety z czasem produkty przestały mi pomagać i rozpoczęłam poszukiwania czegoś innego. Tak oto w moje ręce trafił żel punktowy na miejscowe zmiany mikrozapalne Pharmaceris. O tym czy się u mnie sprawdził dowiecie się w  dzisiejszym poście.
jak radzić sobie z krostami i grudkami
 
Cały alfabet Pharmaceris
Pharmaceris to polska marka wywodząca się z Laboratorium Kosmetycznego Dr Ireny Eris i produkująca dermokosmetyki dostępne jedynie w aptekach. Markę opisać można trzema słowami – skuteczność, bezpieczeństwo i innowacyjność – które stanowią najważniejsze dla niej wartości. Preparaty wytwarzane są z myślą o różnych problemach skóry, z którymi trudno sobie poradzić.
Chcąc wyjść naprzeciw klientom Pharmaceris utworzyła 13 serii oznaczonych literami alfabetu:
 • A – alergiczna i wrażliwa skóra,
 • E – EMOTOPIC – sucha i atopowa skóra,
 • F – Fluidy,
 • H – Hair – włosy i skóra głowy,
 • M – Macierzyństwo,
 • N – Naczynka,
 • P – PSORIASIS – problemy z łuszczycą,
 • R – Trądzik różowaty,
 • S – Słońce,
 • T -Trądzik,
 • V – VITILIGO – problem z bielactwem,
 • W – Wybielanie przebarwień,
 • X – RAY, skóra po radioterapii.
Seria T przeznaczona jest dla osób w każdym wieku borykających się z problemami trądziku. W jej skład wchodzi 15 produktów przebadanych dermatologicznie.
 
Zieleń kolorem przewodnim
Dermokosmetyki marki Pharmaceris umieszczane są w prostych, białych opakowaniach z dodatkami koloru przewodniego serii. W przypadku specyfików przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej barwą przewodnią jest zieleń. Sam żel punktowy na zmiany mikrozapalne umieszczony został w niewielkiej tubce o pojemności 10 ml, wykonanej z miękkiego metalu. Zakończenie tubki jest wąskie i z niewielkim otworem, dzięki któremu wydobywają się jedynie niewielkie ilości kosmetyku.
krosty podskórne trądzik
Przezroczysty i bez zapachu
Żel punktowy Pharmaceris nie posiada żadnego zapachu. Jeśli takowy istnieje, to musi być bardzo słaby i po prostu przeze mnie nie wyczuwalny. To dobry znak dla osób, które podobnie do mnie z wieloma woniami są w konflikcie i czują się niekomfortowo w ich obecności. Produkt ma lepką, dość gęstą konsystencję i jest bezbarwny. Po nałożeniu na zmianę skórną lepi się do momentu zaschnięcia, zaraz po tym jak przejdzie w białą postać nieco przypominającą pianę. Ponieważ produkt należy do kosmetyków aptecznych, nie będę się koncentrować na składzie. Myślę, że w pełni wystarczy informacja, że jest krótki i zawiera 2 % nadtlenek wodoru, pantenol i kwas salicylowy. Substancje te wspomagają zmniejszanie się zmian trądzikowych oraz zapobiegają powstawaniu nowych.
 
Zalecenia i obietnice 
Produkt został wprowadzony z myślą o osobach mających problemy z wykwitami podskórnymi, grudkami i krostami. Należy go stosować punktowo na zmiany trądzikowe 2 razy na dobę lub gdy stan zapalny nie ustępuje przez 3 lub 4 razy na dobę przez dwa dni. Podczas stosowania może wystąpić pieczenie oraz zmiana zabarwienia żelu na biało – oznacza to, że produkt działa. Producent obiecuje ustępowanie istniejących zmian, zmniejszenie widoczności oraz działanie kojące, łagodzące.
co warto kupić z serii Pharmaceris T
czy warto kupić serię pharmaceris T
Zadziałało czy nie?
 
Zanim przejdę do tego, jak zadziałał na moja cerę produkt przybliżę Wam nieco stan mojej cery. Odkąd zdecydowałam odstawić środki hormonalne, moja cera na nowo zaczęła się poważnie buntować. Przez dwa lata było prawie idealnie, a tu nagle od pojedynczych krostek do całych tabunów. Badania wychodzą mi idealnie, toteż myślałam, że wprowadzone zmiany nie powinny mieć wpływu na trądzik. Powróciłam do wzmożonej pielęgnacji, choć tak naprawdę bardzo minimalistycznej. Mimo to na policzkach występowała kaszka, a na skroniach pojawiać zaczęły się podskórne i nie tylko grudki i krosty ropne. Wiązało się to z bólem oraz strasznymi zmianami potrądzikowymi. Nie miałam już siły bo nic nie chciało działać.
pharmaceris seria T
Na początku sierpnia dotarł do mnie produkt Pharmaceris – punktowy żel na miejscowe zmiany mikrozapalne. Polecony mi został przez przedstawicielkę Pharmaceris, której opowiedziałam o swoich problemach. Początkowo gdy zobaczyłam tak małą tubkę, to pomyślałam że szybko się skończy. Żel jest jednak bardzo wydajny, ze względu na to że nanosimy go w bardzo małej ilości na pojedynczą krostę. Faktycznie, przy większych zmianach pojawiało się szczypanie i biały nalot. Uczucie dyskomfortu trwało tylko chwile, po której zapominałam o całej sprawie. Poza tym nie miałam żadnych nieprzyjemnych doświadczeń. Musiałam pamiętać by odczekać parę chwil zanim żel zaschnie bym nie przyklejała się np. do poduszki. Działanie produktu oceniam na dobry z plusem – rzeczywiście zmniejszał wielkość i widoczność oraz pozwolił szybko uporać się ze stanem zapalnym. Wyjątkiem były większe zmiany, gdzie tak jak wspomniano wyżej należało zastosować bardziej intensywne zabiegi – tzn. nakładać produkt częściej. Zawiodłam się minimalnie, ponieważ myślałam, że zmiany po aplikacji zmniejszą się na tyle by nie pozostawiać po sobie szpecących zmian i blizn potrądzikowych, a niestety w tym celu musiałam stosować dodatkowe produkty. Mimo wszystko dzięki niemu udało mi się opanować stany zapalne i ich dalszy rozwój. 
Produkt kupicie na stornie Pharmaceris za 31,5 zł/10 ml oraz w aptekach.
 
Miałyście do czynienia z tym produktem ? Może macie jakiegoś ulubieńca Pharmaceris? 
Tagi:
Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl