Lifestyle

Jutro rzucam blogowanie!O motywacji i jej braku słów kilka | #tokoniec

Cześć!

Rzucam blogowanie! Od jutra nie napiszę już żadnego posta i nie zobaczycie mnie więcej na Instagramie. Czasami takie myśli kłębią się w mojej głowie. Co jest tego powodem? Brak weny, zbyt mało czasu na pisanie, uciekający obserwatorzy, spadające statystyki, inne konta zdobywające grono fanów kiedy Ty zdajesz się być na samym końcu. Mogłoby się wydawać, że to wszystko nic nieznaczące drobiazgi, ale w momencie kiedy każda z tych rzeczy nałoży się na siebie to zaczynasz się zastanawiać co robisz źle. Chociaż blogowanie to pasja i przyjemność to z czasem odczuwa się potrzebę by do kogoś docierały nasze treści. O brak motywacji łatwo, ale co zrobić by uniknąć tego stanu? Jak się zmotywować? 

od jutra nie bloguje i nie prowadzę instagramaOdpocznij


Wbrew pozorom najłatwiejszym sposobem na powrót weny i chęci działania to zrobienie sobie przerwy. Dystans do tego co robimy pozwoli nam zauważyć, czy na pewno nam na tym zależy. W czasie odpoczynku rodzą się często nowe pomysły, zaczynamy tęsknić i koniec końców znajdujemy odpowiedni moment na powrót. Po co robić coś na siłę? Efekty takiej wymuszonej pracy zawsze będą przeciętne i mało zadowalające. Daj sobie na wstrzymanie, pozwól złapać oddech – wierni czytelnicy zawsze poczekają! U mnie zawsze zdaje to egzamin bo z czasem zaczynam odczuwać jaiś brak w moim życiu.

skąd czerpać motywację i inspiracje Instagram, blog

Zobacz co dzieje się u innych

Punkt drugi, równie istotny i banalny co pierwszy. Największym źródłem motywacji są inni ludzie, a w przypadku prowadzenia bloga po prostu blogerzy. Podziel się radą i daj trochę wsparcia nowym, sprawdź jak wyglądają blogi osób które sporo osiągnęły. Może znajdziesz pomysł na nową serię postów, bo temat który wydaje się być ciekawy jest często pomijany lub któryś wyjątkowo interesuje czytelników. Sprawdź co się u nich zmieniło odkąd ich obserwujesz, może również mieli drobne kryzysy, zmienili coś w wyglądzie szablonu, stylu pisania. Oczywiście nie mam tu na myśli kopiowania, lecz zrobienie rozeznania i szukania inspiracji.

kryzys instagrama- gdzie szukać motywacjiPrzypomnij sobie swoje początki

Jeśli myślisz, że nie poczyniłeś postępów przypomnij sobie jak rozpoczęła się Twoja przygoda z blogowaniem. W moim przypadku teksty nie miały przekazu, zdjęcia były nieładne i cykane z pierwszej lepszej strony, a szablon można było wrzucić tylko do kosza! Dzisiaj wkładam w to wszystko mnóstwo serca, spędzam kilka godzin by przygotować post. Widoczny jest ogromny przeskok w tym wszystkim co robiłam dawniej i teraz. Pomyśl, że posty czytała kiedyś garstka osób i prawie wcale nie pojawiały się komentarze. Czy nie motywuje Cię to, że są osoby które stale odwiedzają Twój blog?

kryzys w blogowaniu #tokoniecPoszukaj motywacji w mediach społecznościowych

Przecież w tym wszystkim na pewno nie jesteś sam! Każdy czasem zatrzymuje się na chwile i nie wie czy jest sens dalej biec. Istnieje obecnie wiele grup chociażby na Facebooku, w których blogerzy dzielą się swoimi dylematami, sposobami na rozruszanie swojego miejsca w sieci. Inna kwestia, że w takich grupach pojawiają się posty motywujące do działania, np. wrzuć swój wpis, przeczytaj u kogoś innego itd. W grupie łatwiej się zmobilizować!

gdzie szukać motywacji by dalej blogować ?

Dopiero zaczynam

Kilka rad, jeśli blogujesz od niedawna i nie widzisz w tym sensu. Najważniejsze nie słuchaj innych! Czasami odnoszę wrażenie, że początkujących celowo próbuje się zniechęcić. Blogów jest mnóstwo, ale to nie oznacza że nie znajdziesz pomysłu na siebie i nikt Cię nie dostrzeże. Ponadto nie poddawaj się na starcie, bo on zawsze jest najtrudniejszy. Spróbuj odnaleźć własną drogę, nie sugeruj się już istniejącymi blogami i nie próbuj ich naśladować. Nie kupuj obserwatorów! Oszukujesz innych i samego siebie, zmotywuje Cię to tylko na krótką chwilę ponieważ odzew będzie znikomy.


Motywację można znaleźć tak naprawdę wszędzie, ale niekiedy potrzebny jest po prostu czas i dystans do pewnych kwestii – zarówno w blogowaniu, jak i w życiu. 
Wszystkie te rady odnoszą się pośrednio również do prowadzenia Instagrama, lecz postanowiłam tego nie rozbijać na dwa.

Jeśli chcecie się jeszcze bardziej zmotywować, to zajrzyjcie do kilku dziewczyn z którymi będziemy dla Was publikować przez jakiś czas posty w ramach akcji #tokoniec ! Na pewno mają dla Was kilka wspaniałych rad.

Patrycja – BeautypediaPatt 


Justyna – Cosmetics my Addiction

Asia – Nienaltowska Blog

Paulina – Chmielowa

Buziaki!

Tagi:
Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl