Szczypta kultury

Szczypta Kultury luty 2018

Witajcie !

Dobijamy końca lutego. Czy Was ten fakt przeraża tak samo jak i mnie? Obiecałam, że w ostatni piątek miesiąca pojawiać będzie się wpis z serii Szczypta Kultury. Oto on – pachnący nowością, z dawką inspiracji i lifestylu. Odkrywam przed Wami tajemnice mojego świata ! Kto poczuł się choć odrobinę zaintrygowany?

Szczypta kultury 2018

Książka: „Eliksiry, pomady i inne zaklęcia. Włos doskonały” Marta Klowan

Pielęgnacja włosów to dla mnie coś szczególnego. Chociaż od zawsze korzystałam z rad włosowych guru, czytałam blogi, czy oglądałam kanały YouTube to swoją pierwszą książkę o włosach kupiłam dopiero jesienią zeszłego roku. Pewnie Was zaskoczę. Nie była to książka Anwen, lecz „Eliksiry, pomady i inne zaklęcia. Włos doskonały” Marty Klowan. Wcale nie był to wybór przypadkowy. Przeczytałam o książce u Land of Vanity i spodobała mi się recenzja zawartości. Poza tym o autorce usłyszałam po raz pierwszy, a książka bardzo szybko się wyprzedawała i dodatkowo wzbudziło to moją ciekawość. Muszę przyznać, że poradnik jest po prostu świetny! Autorka pisze bardzo konkretnie, podaje wiele przykładów, rad, wszystko objaśnia od podstaw. Chociaż nie ze wszystkim się zgadzam, to uważam że przedstawiła „zdrowe” podejście do pielęgnacji włosów. Nie znalazłam w niej skrajności, w które często łatwo popaść. Rozwiała też kilka dręczących mnie wątpliwości. Jeśli gubisz się w gąszczu informacji, to ta książka będzie również dla Ciebie.

Szczypta kultury luty 2018

Serial: Reign

Seriale historyczne należą do moich ulubionych. Kiedy dodatkowo wplatane są w nie fantastyka, uczucia i nieco inny pogląd na sprawę, to robi się naprawdę ciekawie. „Reign” nazywany w Polsce „Nastoletnia Maria Stuart” emitowany był do czerwca 2017 roku. Wiele mogłoby uznać go za zwykłe romansidło, lecz ja z zapartym tchem oglądałam każdy odcinek i czekałam na kolejny. Opowiada on o życiu Marii Stuart, które niestety było pełne strachu, ciągłej walki i zawodów. Wychowywana poza domem, ukrywana przez matkę w obawie przed zamachami na jej życie. W wieku 16 lat poślubiła młodszego od siebie delfina Francji Franciszka Walezjusza. Serial mija się z prawdą, pokazując życie pełne miłości, namiętności i często beztroski. Mąż Marii był chorowity i przedwcześnie zmarł – wątek ten pojawia się w serialu, lecz okoliczności są zupełnie inne. Maria wiele lat ukrywa się na Francuskim dworze, by w końcu powrócić do Szkocji i stawić czoło królowej Anglii, a jej kuzynce, Elżbiecie oraz protestantom, którzy nie chcą jej na tronie. Producenci postanowili, że ta historia powinna być bardziej radosna. Nie pominięto głównych wątków, nie odebrano też Marii całkowitego smutku, lecz wpleciono zabawne intrygi Katarzyny (matki Franciszka), przygody przyjaciółek Marii, nieco fantastyki, pojawiły się dodatkowe postacie. Historia Marii ma smutny koniec i tak też kończy się serial – przedwcześnie, gdyż producent zrezygnował z dalszych sezonów. Ostatni sezon toczy się bardzo szybko i pomija wiele istotnych faktów. Serial sprawił, że zainteresowałam się historia Marii Królowej Szkotów, obejrzałam wiele innych ekranizacji i zakochałam się w Szkocji. 

Szczypta kultury

Źródło

Blog: kherblog

O blogu Dominiki musiałam wspomnieć w tym poście, gdyż w pełni zasługuje na to wyróżnienie. Czytam go od dość dawna, choć ostatni rzadziej się udzielam. To istna skarbnica wiedzy jeśli chodzi o koreańskie kosmetyki. Jeśli nie wiem czy dany produkt będzie mi odpowiadał lub czy warto go kupić zawsze mogę się jej poradzić. Kherblog od jakiegoś czasu pisany jest tylko i wyłącznie w języku angielskim. Trochę szkoda, lecz  to dobra metoda by podszkolić język i dowiedzieć się ciekawych rzeczy jednocześnie. Autorkę od roku znam osobiście – jest nieco zwariowaną króliczą mamą, robi najlepszą herbatę na świecie, piękne zdjęcia i zawsze mogę się w jej towarzystwie pośmiać. Poza tym, to przez nią odkryłam końce Internetu.

Sklep: Silveris.pl

Walka z blogiem po przenosinach owocowała nie tylko w wiele nowych doświadczeń i poszerzenie wiedzy o techniczne zagadnienia. Odkryłam przy okazji sklep z polską srebrną biżuterią – Silveris.pl.  Piękna biżuteria, dobrej jakości i w naprawdę dobrej cenie. Każdy tam znajdzie coś dla siebie.

Szczypta kultury

Kilka wiadomości i przemyśleń

Czy wiecie że… we wtorek 20 lutego blog Like a porcelain doll obchodził swoje 3 urodziny! Sama nie mogę w to uwierzyć. Tyle czasu, tak wiele napisanych postów i tak wiele Was, waszych komentarzy! Chciałam Wam bardzo podziękować za ostatni rok – był niesamowity! Miałam okazję uczestniczyć w See Bloggers i Meet Beauty, poznać fantastycznych ludzi którzy tu zaglądają. Nastał też czas zmian. Rok temu przed urodzinami bloga wykupiłam własną domenę, a w tym roku własny hosting i przeniosłam się na WordPressa. Zmiana na lepsze? To za trudne pytanie na teraz. W związku z przenosinami mam kilka bardzo ważnych przemyśleń. Odkryłam, że jeśli bardzo czegoś chcesz to możesz to osiągnąć. Kolejnym o wiele ważniejszym odkryciem było to, że nie musisz ze wszystkim być sam i że nadal istnieją ludzie, którzy potrafią Ci bezinteresownie pomóc. Gdyby nie dziewczyny z Jesteśmy Interaktywne WWW WordPress SEO GA i chłopaki z Seo/Sem Polska pewnie nie udałoby mi się wpaść na wiele pomysłów, przenieść bloga i rozwiązać powstających problemów. Łukasz pomógł mi dostosować szablon, dlatego teraz wygląda przyjemnie dla oka i wytłumaczył wiele technicznych kwestii. Mateusz pomógł uporać się z ovh, hekko i po dzisiejszym mikrozawale (blog zniknął w czasie i przestrzeni) przywrócił blog na właściwy tor. Dodatkowo Wy, wspieraliście mnie gdy wystraszyłam się że nie odzyskam bloga, dostałam mega dużo ciepłych słów wsparcia! Czasami myślę, że takich ludzi już prawie nie ma w tym świecie. Pozwoliliście uwierzyć, że jest inaczej – pomocna dłoń zawsze się znajdzie, jeśli o pomoc poprosisz.

Czy Wasz luty był równie emocjonujący? Zdecydowalibyście się na przeniesienie bloga sami czy z pomocą? Czy znacie serial bądź książkę? Zainteresowało Was coś szczególnie?  Podobała Wam się Szczypta kultury? 

Buziaki!

Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl