Szczypta kultury

Szczypta kultury kwiecień 2018

Witajcie!

Od dziś zaczynam tydzień słodkiego lenistwa! Co prawda długi weekend majowy pogodą ma nie grzeszyć, ale zawsze to chwila wytchnienia. Żeby nie było zbyt bezczynnie, postanowiłam w tym czasie przygotować dla Was trochę postów. Skoro dobrnęłam do ostatniego piątku kwietnia, to oznacza że najwyższa pora na „Szczyptę kultury”. W tym miesiącu postawiłam na nieco specyficzne klimaty. Cóż Wam polecę?

szczypta kultury kwiecień 2018

Książka: Natasza Socha „Dziecko last minute”

Wracając z tegorocznej edycji „Meet Beauty” przeglądałam książki zachowane na tablecie. Szybko się okazało, że nie ma tam pozycji, które spodziewałam się znaleźć. Zamiast tego wyświetlił mi się tytuł „Dziecko last minute”, samą nazwą wskazujący na niecodzienną lekturę. Uznałam, że może warto dać szansę przypadkowo odkrytemu czytadłu. Już po paru chwilach śmiałam się do rozpuku. Kryzys wieku średniego to pojęcie przewijające się często w kobiecym środowisku. Dotknął on Kalinę, czyli bohaterkę powieści w najmniej oczekiwanym momencie. Nagle postanowiła zrealizować swoją listę marzeń, przez co jej życie wywróciło się do góry nogami. Efektem nieodpowiedzialnych czynów jest ciąża, która zaskakuje i przeraża kobietę po czterdziestce. Nie było by w tym może nic dziwnego gdyby nie miała dorosłej córki, ojcem dziecka nie zostałby niedawno poznany mężczyzna, a dodatkowo przy okazji nie odkryłaby że jej ojciec żyje,(choć nigdy go nie poznała). Autorka w humorystyczny sposób przedstawia perypetie związane z wydarzeniami. Czasami książka sprawia, że nie można opanować wybuchu śmiechem. Uczulonych na prześmiewcze przedstawienie pewnych spraw, raczej trochę rozdrażni. Mi bardzo poprawiła nastrój.

szczypta kultury kwiecień 2018

Serial: The OA

Pomyślałam sobie, że nie będę Was męczyć cały czas moimi ukochanymi serialami historycznymi. Chwilę później przypomniała mi się najdziwniejsza seria jaką dotychczas oglądałam. The OA krótko mówiąc wywołał u mnie chwilowy stan zamglenia mózgu. Momentami oglądając serial nie wiedziałam co mam o nim myśleć, ponieważ należy do bardzo specyficznych i zawiłych. Zaginiona kobieta Prairie Johnson po kilku latach zostaje odnaleziona – wystraszona, a na dodatek widzi, chociaż przez wiele lat była pozbawiona tego zmysłu. Prarie poszukuje osób, którym mogłaby zdradzić swoją historię, ukrywaną dotychczas przed wszystkimi. Jak się okazuje kobieta posiada nadzwyczajne zdolności i chce przygotować zgromadzonych słuchaczy do wykonania misji. Historia Prarie jest na tyle nierealna, że wybrańcy wielokrotnie czują się zagubieni i uważają ją za wariatkę. The OA liczy tylko osiem odcinków, lecz wciąga już od pierwszego. Zostawiam Was w niepewności i owinę to trochę tajemnicą. Gdybym napisała Wam więcej, oglądanie tego serialu nie miałoby większego sensu.

szczypta kultury kwiecien 2018

Blog: Kwestia smaku

Istnieje wiele blogów urodowych wartych polecenia, ale dzisiaj chciałabym Wam pokazać miejsce do którego zaglądam od wielu lat. Kwestia smaku to blog tworzony z pasją do gotowania. Asia stale wymyśla nowe przepisy od tych bardzo prostych, aż po te bardzo wymyślne i odrobinę bardziej skomplikowane. Niezależnie od wszystkiego, tam zawsze znajdę pomysł na urodzinowy tort, przepyszny obiad czy oryginalną przekąskę. Dodatkowo mam pewność, że to co przygotuję będzie smaczne. Wielokrotnie korzystałam z porad oraz receptur i nie zdarzyło mi się jeszcze, by coś nie wyszło. Jeśli czasami nie macie pomysłu co ugotować czy upiec, koniecznie tam zajrzyjcie. Lista przepisów jest ogromna i wciąż powstają nowe. Autorki nie miałam okazji poznać osobiście, lecz osoby z sercem do gotowania zwykle mają też serce do ludzi.

szczypta kultury

Kwietniowa szczypta kultury obfitowała w mniejszą liczbę pozycji niż zwykle. Mam nadzieję, że coś przypadnie Wam do gustu. Dajcie koniecznie znać czy którąś znacie lub planujecie poznać!

Wypoczywajcie w weekend, nawet jeśli nie będzie długi!

zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl