Pielęgnacja włosów

Włosowa aktualizacja czerwiec 2018

Cześć!

Wiem, że mamy prawie sierpień i wkradła się drobna obsuwa, ale od jakiegoś czasu żyję na wysokich obrotach. Nawet nie wiem kiedy zaczyna się poniedziałek i kończy się weekend. Poza tym, już w przyszłym miesiącu czeka mnie urlop i skupiłam się na planowaniu podróży, z której możecie spodziewać się relacji! Wracając do moich włosów, ostatnie miesiące to nie jest ich najlepszy czas. Pełna nadziei walczę o to by pięknie wyglądały i choć trochę odżyły. Dziś podsumowanie z ostatniego miesiąca pielęgnacji, czyli włosowa aktualizacja czerwca.

Szampony

W czerwcu starałam się sięgać wyłącznie po Petal Fresh Moisturizing Shampoo z olejkiem z pestek winogron i oliwy. Całkiem polubił się z moimi włosami, ale co któreś mycie byłam zmuszona sięgnąć po L’Oreal Elseve Magiczna Moc Olejków. W przeciwnym razie na głowie pojawiał się oklap, jakby włosy stawały się przeciążone, mimo że nie kładłam na nie oleju czy maski. Zarówno jeden, jak i drugi szampon zostawiają włosy dobrze oczyszczone i nie plączą ich, chociaż jeszcze dwa miesiące temu zdarzało się to dość często w przypadku naturalnego myjadła. Pod koniec miesiąca trafiły do mnie dwa nowe szampony, lecz używałam tylko jednego z nich – Nutka szampon do włosów naturalnych i po koloryzacji. Choć umyłam nim głowę góra cztery razy, to moje odczucia są niestety negatywne. Włosy stawały się po nim sztywne, nieprzyjemne w dotyku i bardzo się plątały. Nie mogłam ich nawet rozczesać, a świeżość nie utrzymywała się nawet przez dwa dni. Będę mu jeszcze dawać szansę i może coś się zmieni, ale na chwilę obecną unikam go.

Maski

Szafka w łazience została wypełniona przez produkty o znacznych pojemnościach. Obok znanego Wam już Garnier Fructis Hair Food Goji zamieszkała Kallos Fig. Figowa propozycja ma specyficzny aromat, który mnie męczy. Wylądowała w moim koszyku ponieważ potrzebowałam bazy pod maskę gencjanową do chłodzenia koloru włosów. Kallos ma maski o dużych pojemnościach i zwykle jest dość lekki, dlatego nadaje się idealnie. Zapach w sklepie nie wydawał się wcale taki dziwny i przytłaczający. Fructis o woni malinowej mamby dość dobrze dociąża moje włosy i oczywiście wywołuje odruch ich nieustannego głaskania i wąchania. Natura Siberica Gzel pachnie za to coca colą! W porównaniu do Garniera włosy nie są tak ciężkie, lecz gładkie i bezproblemowo się po niej rozczesują. Nie pobiła mojej ulubionej Alladale, lecz godna jest polecenia.

Oleje i olejki

Na chwilę obecną w olejowych szeregach nie pojawiło się nic nowego. Planuję zużyć moje zapasy i dopiero potem sięgać po kolejne produkty. Przy prawie każdym myciu stosowałam mieszkankę maski 7 olei od Nacomi z olejkiem granat-jabłko od cosnature. Zdarzało mi się też używać każdy z nich solo, ale jeśli nie stosuję olejowania na mokro przez dłuższy czas to zwykle efekty są znikome niezależnie od ilości i rodzaju oleju. Końce stale zabezpieczam L’Oreal i nieprędko coś w tej kwestii się zmieni. Do emulgowania oleju z włosów używam zwykle Garnier Fructis Densify, która jest wręcz do tego stworzona.

Przyrost

Włosy urosły ok. centymetr i pod koniec miesiąca miały 64 cm długości, zaś w kucyku około 12 cm.

Obecny stan, plany i nadzieje

W związku z tym, że mamy już połowę miesiąca za nami, nie będę opowiadać Wam o planach na lipiec. Staram się włosy cały czas odpowiednio pielęgnować. Problem od dawna stanowi suszarka, która jest mi niezbędna ze względu na to, że moje kudełki schną kilka godzin i końca nie widać. Suszenie osłabia włosy i sprawia, że są jak siano. Od czerwca zmagam się z wypadaniem, kłaczę się wręcz jak szalona i nie mogę tego zahamować w żaden sposób. Czuję, że bez suplementacji się nie obejdzie. Włosy są zniszczone na końcach, a do fryzjera jak zawsze mi nie po drodze. W pielęgnacji gości coraz więcej produktów naturalnych, lecz wprowadzam je stopniowo i poszukuję różnych wariantów. Ogółem nie jest źle, choć zdarzają się gorsze i lepsze dni. Czasami tworzą się kołtuny, których nie da się żadną miarą rozplątać, dlatego czas najwyższy chwycić za nożyczki.

 

 

A jak Wasze włosy ? Znacie któryś z moich produktów do pielęgnacji ?

 

 

 

zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl