Pielęgnacja, Pielęgnacja ciała, Uncategorized

Peeling do ciała- dlaczego warto ich używać?

Cześć! 

Czy od czasu do czasu w Waszym rytuale pielęgnacyjnym znajduje się miejsce na peelingowanie skóry? Domniemam, że tak. Wciąż spotyka się wiele osób, które uznają to za zbędny krok czy chwyt marketingowy, byśmy wydawali więcej. Myślę, że w takim podejściu do sprawy przodują panowie, którzy rzadko kiedy chcą używać czegoś więcej niż swoich podstawowych kosmetyków. Włączenie peelingów do pielęgnacji może okazać się nie tylko przydatne, ale i przyjemne. Podzielę się dziś moimi spostrzeżeniami, dlaczego warto używać tych produktów.

Złuszczanie martwego naskórka

Nasza skóra sama regeneruje się mniej więcej przez cztery tygodnie, co zmienia się wraz z upływem naszego życia. Martwe komórki zastępowane są przez nowe i przemieszczają się na powierzchnię ciała, z której często usuwane są nierównomiernie. Sami możemy przyspieszyć proces regeneracji regularnie wykonując peeling, dzięki czemu nasza skóra będzie gładka i zachowa naturalny blask. Ponadto przygotowana zostanie do kolejnego kroku, czyli masażu olejkiem lub balsamem – prawidłowo oczyszczona będzie lepiej wchłaniać substancje odżywcze.

Ujędrnianie skóry

Pewnie zdarzyło Wam się słyszeć, że masaż ciała może polepszyć jędrność naszej skóry. Oczywiście nie liczmy na cuda, bez odpowiedniej diety i ruchu nawet Boże nie pomoże. Mimo wszystko wykonywanie masażu podczas peelingu przyczynić się może do polepszenia stanu naszej skóry. Przy regularnym wykonywaniu tego zabiegu da się zauważyć przede wszystkim, że skóra staje się nieco bardziej napięta i wygładzona. Warto w takim wypadku inwestować w peelingi zawierające znaczną ilość olejków lub peelingi kawowe.

Przyjemność

Wiadomo, że tym mniej się chce im bardziej czynność jest męcząca i im mniej przyjemna. Sama z wykonywania peelingu czerpię mnóstwo radości. Wybieram takie, które pięknie pachną, łatwo się rozprowadzają i zawierają składniki, dzięki którym skóra pozostaje gładka i nawilżona. Dzięki temu spod prysznica wychodzę czysta, zrelaksowana i niekiedy nie muszę sięgać po dodatkowy balsam do ciała. Dobrą metodą jest wrzucenie peelingu cukrowego bądź solnego do lodówki, wtedy nie rozpuszcza się tak szybko i można wykonać dłuższy masaż. Aromaty niektórych produktów potrafią przenosić w dalekie krainy, do których nie mamy dostępu na co dzień.

Co jeszcze?

Peelingów w drogeriach jest całkiem sporo. Który wybrać? To już zależy od naszych osobistych preferencji. W ofertach marek znajdziemy cukrowy, solny, cukrowo-solny, peelingi kawowe i takie z granulkami. Pewnie do tej listy można by jeszcze kilka pozycji dopisać. Sama uważam, że im bardziej naturalny tym lepiej (nie dla każdego, alergicy muszą uważać!). Granulki rodzą wiele dyskusji na temat tego czy są bezpieczne czy nie dla ludzi i środowiska. Warto więc sięgnąć po peeling cukrowy, w przypadku którego ryzyko jest najmniejsze, ponieważ nie podrażnia i szybko się rozpuszcza. Solnego powinni unikać wrażliwcy, gdyż skóra nie zawsze dobrze na niego reaguje. Warto zapamiętać, że o ile po opalaniem, depilacją czy zastosowaniem samoopalacza warto wykonać peeling, to po tych zabiegach czy też przed kąpielą słoneczną lepiej go unikać.

Kilka peelingów wartych uwagi

  • The Ritual of Sakura Body Scrub
  • Vianek Nawilżająco-wygładzający peeling do ciała z nasionami czarnuszki
  • BODY BOOM Imprezowy Kokos Peeling kawowy lub podobna propozycja od Nacomi
  • Organic Shop Trawa cytrynowa z Prowansji Peeling do ciała
  • Naturia Sibierica Rokitnik i Miód Głęboko oczyszczający peeling do ciała
  • Naturia Sibierica Alladale
  • OH Tomi Kwiat Lipy

Niektóre z wymienionych peelingów, a także wiele innych produktów do pielęgnacji ciała dostępne są w rewelacyjnych cenach w internetowym sklepie bdsklep.pl

A Wy? Wykonujecie regularnie peeling? Może skusicie się na jakiś?

 

Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl