Pielęgnacja włosów

Włosowa aktualizacja grudzień 2017

Cześć !
Spóźnialska i zapominalska jestem w tym miesiącu niesamowicie, w wyniku czego ucierpiała również włosowa aktualizacja. Publikacja przesunęła się z niedzieli na środę, a zdjęcia choć czekają  od dawna będą nieco niekompletne – wyrzuciłam puste opakowania i część produktów nie pojawi się na nich. Na całe szczęście dobrze te kosmetyki znacie, bo na blogu pojawiały się wielokrotnie. Włosowa aktualizacja grudnia 2017 będzie inna, ponieważ podsumuje w niej również cały rok z życia moich włosów. Ciekawych zapraszam do dalszej lektury.
jak dbałam o włosy w grudniu, grudzień włosomaniaczki, włosomaniactwo a praca
 
Szampony
W kwestii szamponów większych zmian w grudniu nie było. Wykańczałam resztkę L’Oreal Paris Elseve Total Repair 5 oraz Biolaven. L’Oreal posiada mocne detergenty, lecz moje włosy dobrze na niego reagują – są lejące, nie plączą się podczas mycia i czuć, że są dobrze oczyszczone. W przypadku Biolaven niestety mam do czynienia z oklapem oraz szybszym przetłuszczaniem włosów i zwykle używam go przy drugim mydleniu. Mimo wszystko szampon zdobył u mnie plusik za brak plątania podczas mycia włosów oraz naturalny skład. 
jak dbać o włosy kręcone, jak dbać o włosy falowane
 
Odżywki i maski
 
Wśród używanych przeze mnie w grudniu odżywek królowały L’Biotica Biovax Gold i Nivea Targeted Care. Nivea stosowana była, standardowo już z resztą, do emulowania oleju z włosów. Biovax za to doskonale sprawdzał się nakładany na koniec bez spłukiwania. Dociążał włosy na tyle, że chociaż pięknie się błyszczały, to nie bardzo się chciały po nim kręcić (nawet po nocnym warkoczu bardzo szybko rozprostowywały się). Myślę, że wrócę do odżywki w piance, bo bez wątpienia jest to moje odkrycie roku. O odbudowę moich włosów dbała L’Biotica Opuncja i Mango oraz Anwen do włosów średnioporowatych, które na stałe zagościły w szafce łazienkowej. Pojawiła się również maska Alverde bio-awokado i masło shea, która nie do końca spełniła moje oczekiwania.
co kupować o włosów średnio porowatych, kosmetyki Anwen
Olejki, peelingi i inne
W zeszłym miesiącu bardzo regularnie sięgałam po peeling BandiTricho Esthetic. Możecie pomyśleć, że stosowanie czegoś raz na dwa tygodnie nie jest większym problemem – lecz im rzadziej się coś stosuje,tym pamięć bywa bardziej zawodna. Peeling doskonale oczyszcza skórę głowy, sprawia że pod palcami nic się nie zbiera, a włosy są bardziej odbite u nasady. Olejkiem stosowanym przeze mnie najczęściej był Mango od Anwen. Olejowałam nim włosy na sucho, ponieważ życie w szybkim tempie nie zostawia czasu na „wariactwa” z włosami. Końcówki zabezpieczałam za to serum z Alverde awokado i masło shea. Włosy nie są po nim idealnie wygładzone i bardziej przypomina lekki jedwab.
włosowa aktualizacja grudzień, jak żyją włosomaniaczki
Przyrost
– długość 63 cm + 1 cm
– objętość w kucyku 12 cm + 0.5 cm
W grudniu nie stosowałam żadnych suplementów, nie dbałam też zbyt o siebie, czego nie mogę powiedzieć o włosach. Byłam bardzo regularna w nakładaniu olei i masek, lecz nadal traktowałam je suszarką i końce są trochę połamane. W przeciągu całego miesiąca może raz zdarzył mi się bad hair day, a to całkiem niezły wynik. Kłaczki błyszczą się, są gładkie (po za dniami gdy wilgoć jest w powietrzu). Zdarza im się elektryzować. W styczniu chcę je ponownie pofarbować, ale jeszcze nie jestem pewna czy pójdę w typowe dla mnie farby.
jak uzyskać idealny blond, farbowanie na blond a rodzaj włosa, włosowa metamorfoza
wieczne dylematy blondynek, chłodzenie odcienia gencjana, włosy falowane a farbowanie
 
Podsumowanie 2017 roku włosowego 
Co zaś do całego roku 2017 było w nim wiele włosowych zawirowań. Na początek po 13 miesiącach niefarbowania znów zapragnęłam koloru na głowie. Następnie zdarzył się przelotny romans z niebieską farbą do włosów w kwietniu, która prezentowała się cudnie aż do momentu zmiany koloru na zielony. W efekcie ubyło pond 20 cm moich włosów i z 75,5 cm w kwietniu w maju zostało już tylko 55 cm. W międzyczasie około 2, 3 razy pofarbowałam włosy ponownie na blond. W pielęgnacji zagościli stali bywalcy, bez których obecnie ona praktycznie nie istnieje. Koniec końców mam 63 cm kłaków do kochania, w tym jakieś 2 do ścięcia w najbliższym czasie.
 
Jak Wasze włosy? Odkryliście w ostatnim roku jakiś mega hit? Może również zdecydowaliście się na włosową metamorfozę ? 
Tagi: ,
Udostepnij:
zBLOGowani.pl Follow promujbloga.pl