Paznokcie

Paznokcie w kolorze niebieskim – VV, Indigo, La Boom

Witajcie!

Po bardzo długiej przerwie zdecydowałam się zrobić hybrydy. Odpoczynek od manicure był wskazany, bo paznokcie nie wyglądały najlepiej. Była to tylko moja wina – wiedziałam, że nie wolno zrywać warstw i trzeba je odmoczyć, a jednak to robiłam. Za głupotę się płaci, płytka została uszkodzona i przez trzy miesiące bałam się wykonywać zdobień. Kiedy w końcu zebrałam siły i stwierdziłam, że to odpowiedni czas postawiłam na proste paznokcie w kolorze niebieskim. O tym jakich lakierów użyłam przeczytacie w tym poście.

paznokcie w kolorze niebieskim

 

Trzy odcienie niebieskiego

Do wykonania manicure hybrydowego użyłam trzech odcieni niebieskiego. Na kciuku znalazł się Nypd Blue z serii Pure od Victoria Vynn. Należy on do głębokich morskich odcieni – sam lakier jest kremowy, dość gęsty i posiada krótki pędzelek ułatwiający aplikację. Palec wskazujący i mały ozdobiony został niebiesko złotym cat eye Magnetic Blue od La Boom. Podobnie jak poprzednik lakier ma dość gęstą konsystencję, choć znacznie dłuższy i wąski pędzelek. Mimo to nakłada się go na paznokieć bez zarzutu. Na pozostałych paznokciach (środkowym i serdecznym) zagościł prawdziwy błękit paryski Paris Blue od Indigo. Kolor jest niebywały, lecz lakier bardzo gęsty i ciężko malowało się nim paznokcie.

Victoria Vynn Pure Nypd Blue

Jak wykonać cat eye?

Uzyskanie efektu cat eye na paznokciu jest bardzo proste, lecz wymaga od nas odrobiny sprawności. Do jego wykonania należy użyć lakieru magnetycznego oraz płytki z magnesem. Po pomalowaniu paznokcia, zanim umieścimy go w lampie, przeciągamy nad nim płytkę. Oczywiście musimy wybrać jedną stronę w którą chcemy mieć kocie oko, np. skos w prawo. Ważne żeby przy drugim malowaniu przeciągnąć magnes w tą samą stronę. Dodatkowo płytka musi znajdować się dość blisko paznokcia i to może sprawiać trochę trudności – sama wielokrotnie dotknęłam niezaschnięty lakier i w efekcie musiałam zmywać i malować od nowa.

La boom magnetic Blue

Paznokcie w kolorze niebieskim

Stworzenie niebieskiego manicure wymagało tych samych kroków co zwykle:

  1. Odsunięcie skórek za pomocą płynu Sally Hansen.
  2. Nadanie kształtu paznokciom, zmatowienie i odtłuszczenie płytki Cleanerem.
  3. Położenie bazy Base Elastic od Vasco – jeden z paznokci był delikatnie przedłużany bazą  z użyciem szablonów.
  4. Położenie pierwszej warstwy lakierów i utwardzenie. Położenie drugiej warstwy i utwardzenie. Cat eye wykonany zgodnie z instrukcją powyżej. Warstwę drugą utwardzam ok. 90 s w lampie o mocy 48 W.
  5. Zabezpieczenie paznokcie topem bez przemywania od Vasco – top jest moim numerem jeden jeśli chodzi o nadawanie połysku.

zdobienie na niebiesko

Niestety pech chciał, że pojawiły się drobne bąbelki – czasami mi się to zdarza, zupełnie nie wiem dlaczego. Ponadto Paris Blue trochę rozlał mi się na skórki na jednej ręce, a bardzo ciężko go domyć.

Jak podobają Wam się paznokcie w kolorze niebieskim? Co aktualnie macie na pazurkach? 

Buziaki~!