Lifestyle

Kulturalne Święta || Blogmas 2019

Cześć! 

W Święta najważniejszy jest czas spędzany z rodziną – rozmowy, wspólne śpiewanie, żarty. Niestety nawet w gronie najbliższych z czasem kończą się tematy i w przerwie warto wciągnąć wspólnie jakiś film. W telewizji zwykle rok w rok mamy ten sam repertuar. Króluje „Kevin sam w domu”, którego fenomenu nie rozumiem i w zasadzie każdy domownik gdy tylko go widzi krzyczy „o nie, znów to samo, przełącz to!”. Dlatego dzisiaj mam dla Was kilka propozycji na świąteczne dni czy też zimowe wieczory. W zestawieniu starałam się uwzględnić też najmłodszych, chociaż u mnie w najbliższej rodzinie małych dzieci nie ma.

Romantycznie i świątecznie

Świąteczny rycerz 

Zabawna historia, w której średniowieczny rycerz w trakcie poszukiwań swojego przeznaczenia spotyka w środku lasu staruszkę. Chce jej pomóc, nie spodziewa się jednak że za jej sprawą przeniesiony zostanie w obecne czasy. Sir Cole  zupełnie nieprzystosowany do życia w XXI wieku popełni wiele gaf i mieszkańcy miasteczka traktują go jak osobę która postradała rozum. Zaopiekowała się nim Brook czując wyrzuty sumienia, że omal nie rozjechała jegomościa. Obok świątecznego nastroju i śmiesznych perypetii narodzi się miłość. Tylko czy Cole przystosuje się do zmiany otoczenia i czy poszukując swojego przeznaczenia i drogi do domu dostrzeże to co ważne?

Źródło: klik

Świąteczny kalendarz

Historia dla jednych mdła, dla drugich lekka i przyjemna. Abby na co dzień pracuje jako fotograf. W swoim życiu bywa nieco sfrustrowana, co niestety skutkuje wpadkami które mogą przekreślić jej karierę.  Abby chciałaby spełniać swoje marzenia, ale boi się próbować. W święta otrzymuje w prezencie piękny adwentowy kalendarz, który jak się okazuje przewiduje przyszłość. Dodatkowo w jej życiu pojawia się dwóch mężczyzn, dawny przyjaciel i nowo spotkany przystojniak. Czy kalendarz rzeczywiście jest magiczny i czy Abby w te święta rozpozna prawdziwą miłość?

Źródło: klik 

Wigilijne wesele

Kelsey jest organizatorką ślubów, ale nie spodziewała się że przyjdzie jej organizować ślub swojej kuzynki. Dodatkowo pieczę nad wszystkim będzie sprawować jej nader wymagająca ciotka. W trakcie przygotowań okazuje się, że Emily zaczął interesować się jej były – prywatny detektyw. Ciotka pełna obaw przestrzega Kelsey by trzymała go jak najdalej od swojej kuzynki. Chcąc nie chcąc detektyw i pani organizator coraz częściej wpadają na siebie i zaczyna między nimi iskrzyć. Jakie naprawdę stanowi zagrożenie mężczyzna sprzed lat? Czy wesele ostatecznie będzie dopięte na ostatni guzik?

Źródło: klik

Rodzinnie i dramatycznie

Trzy dni świąt

Trzy dni świąt to w zasadzie miniserial, który opowiada o niełatwych losach pewnej rodziny. Trzy siostry ratują przed pewną zgubą spotkaną w lesie dziewczynkę, której ojca ściga zawistny komendant. Okazuje się, że przysporzy to rodzinie wiele kłopotów, ale Valentina szybko stanie się częścią rodziny. Niestety okazuje się, że każdy domownik ukrywa sekrety i dziewczynki łączy o wiele więcej niż siostrzana miłość. Trudny i nieco zagmatwany, a także momentami zabawny. Czy wszystkie sekrety zdążą wyjść na jaw, nim siostry na dobre pogubią się i zerwą łączącą je więź?

Źródło: klik 

Trzy kroki od siebie

Jeden z piękniejszych filmów jakie widziałam w ostatnim czasie i zdecydowanie wyciskacz łez. Stella od dziecka choruje na mukowiscydozę i już prawie nie zna innego świata niż szpital i operacje. Mimo to nie poddaje się, walczy i stara się dodać otuchy innym – prowadzi nawet vlog. Kiedy wydaje jej się, że nigdy nikogo nie pokocha i nie będzie mogła żyć normalnie na jej drodze staje Will. Chłopak od razu dostrzega Stellę, ale w szpitalu obowiązuje jedna zasada – chorzy nie mogą zbliżać się do siebie na odległość czterech kroków, ponieważ jest to dla nich zagrożenie. Jak się okazuje Will dodatkowo zarażony jest bakterią, która utrudnia jego leczenie. Czy Stella okaże się dla niego ratunkiem i wsparciem? Czy wbrew chorobie parze uda się zaznać szczęścia?

Źródło: klik

Bajki 

Święta Angeli 

Małą Angela pochodzi z ubogiej rodziny, w której czwórką rodzeństwa opiekuje się mama. Podczas wizyty w kościele dziewczyna zauważa położonego w żłobie Jezuska. Przejęta tym, że może być mu zimno zabiera go z kościoła. Niestety oznacza to kłopoty. Co się stanie jeśli ktoś odkryje gdzie podziała się zguba? Bardzo ładna animacja, w której podkreślane są wartości takie jak miłość, dzielenie się i dzielenie się z drugim człowiekiem.

Źródło: klik

Mariah Carey -Świąteczne życzenie 

Lubicie „All I want for Christmas is you” ? Prawdopodobnie i dorosłym spodoba się bajka o piosenkarce, której hit śpiewany jest po dziś dzień. Animacja została opatrzona różnymi piosenkami Carey, a sama fabuła tyczy się spełnienia świątecznego marzenia – pieska. Oczywiście w historii mnóstwo morałów i śmiechu.

Źródło: kilk 

To już wszystko co chciałam Wam zaproponować. Oczywiście filmów jest o wiele więcej. Jeśli szukacie romantycznych to na pewno spodoba Wam się „Świąteczny książe” – obie części, „Historia Kopciuszka – Świąteczne życzenie”, „Zamiana z księżniczką” oraz filmy Hallmark – tutaj jednak trzeba mieć na uwadze że często są dostępne jedynie w wersji anglojęzycznej.  Dzieciom na pewno spodobają się też stare bajki jak chociażby „Dziadek do orzechów” (film i bajka), „Mustang duch gwiazdki” i „Ekspres Polarny”. Większość filmów dostępnych jest na HBO i Netflixie, ale może pojawią się też w telewizji.

Macie swój ulubiony świąteczny repertuar? 

 

Udostepnij: